رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۷

انتشار تصاویر شخصی با حساب کاربری جعلی

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان با ترفند به کار گیری حساب کاربری جعلی در فضای مجازی ، خبر داد.

سرگرد یوسف شاکری رئیس پلیس فتا خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا  گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی دریکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به ایجاد حساب کاربری و انتشار تصاویر شخصی وی کرده اند، پی گیری موضوع به‌ صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تحقیقات به‌ عمل‌آمده، عامل ایجاد کننده این حساب کاربری را در فضای مجازی مورد شناسایی قرار دادند و با هماهنگی مقام قضایی وی را دستگیر و سپس به پلیس فتا انتقال دادند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم در بازجویی‌های به‌ عمل‌ آمده توسط پلیس، ضمن اعتراف به جرم خود، انگیزه اش را از این عمل مجرمانه ، افزایش لیست اعضای صفحه خود عنوان کرده است ، بیان داشت: فرد دستگیرشده به‌ منظور سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

رئیس پلیس فتا به شهروندان توصیه کرد: از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند و درصورتی‌ که شخصی برای آن‌ها مزاحمت ایجاد می‌کند، ضمن اجتناب از ادامه ارتباط و پاسخگویی، مراتب را به مبادی مربوطه اعلام کنند.

سرگرد شاکری در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، کلاهبرداری و محتوای مجرمانه ، آن را از طریق بخش ارتباطات مردمی در وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط