۱۳۹۸-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۴
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی:

کلاهبرداری یک میلیارد ریالی با ترفند فروش سوالات امتحانی

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی از دستگیری کلاهبرداران اینترنتی که با ترفند فروش سوالات امتحانات نهایی و کنکور مبلغ یک میلیارد ریال از قربانیان خود کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه افرادی با فروش غیرقانونی سوالات امتحانات نهایی و کنکور در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌ کنند ، موضوع در اسرع وقت در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان شاهین دژ از توابع این استان قرار گرفت.

وی ادامه داد با بررسی‌های فنی و پلیسی صورت گرفته در روند رسیدگی به پرونده مشخص  شد فرد یا افرادی در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به ایجاد کانال جهت فروش سوالات کرده‌اند.

سرهنگ نصرتی گفت: افراد سودجو در این راستا در شهرهای مختلف دانش‌آموزان را فریب داده و به بهانه فروش سوالات امتحانی اقدام به کلاهبرداری و گرفتن وجوه نقد از آنان می کنند. 

این مقام انتظامی ادامه داد: با یکسری اقدامات فنی و پلیسی صورت گرفته تعداد ۷ نفر در این راستا شناسایی و دستگیر شدند و متهمان دستگیر شده در مواجهه با مستندات به جرم خود اعتراف کردند که در بررسی‌های بعمل آمده مشخص شد این افراد از این طریق مبالغی حدود یک میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا آذرباییجان غربی با اشاره به اینکه اکثر مشکلاتی که گریبان‌گیر افراد می‌گردد در نتیجه ناآگاهی و اعتماد بی‌جا به دیگران می‌باشد ، گفت: جهت جلوگیری از افتادن در دام کلاهبرداران در فضای مجازی به هیچ عنوان فریب تبلیغاتی که در این فضا هستند را نخورده و به دیگران اعتماد بی‌جا نداشته باشید.

سرهنگ نصرتی به خانواده‌ها توصیه کرد: قبل از هرگونه اقدامی در فضای مجازی نسبت به سوءاستفاده‌های احتمالی آن توجه داشته و دانش‌آموزان این موضوع را مد نظر قرار دهند که خرید و فروش سوالات امتحانی در فضای مجازی جرم محسوب می‌شود.

وی در پایان سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) را به عنوان پل ارتباطی با شهروندان دانسته و از آنان خواست در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از این طریق به پلیس اعلام دارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط