۱۳۹۸-۰۳-۲۱ ۱۴:۳۱
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۰۷
پلیس فتا خوزستان:

وعده های دروغین با عنوان فروش سوالات امتحانی

رییس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا خوزستان با اشاره به فرا رسیدن ایام امتحانات مدارس و نزدیکی به روزهای برگزاری کنکور سراسری گفت: در این روزها که دانش آموزان خود را برای امتحانات آماده می‌کنند، کلاهبرداران نیز فعالیت خود را در این راستا متمرکز کرده‌اند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ عبدالرسول خسرویی رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا خوزستان در تشریح این مطلب بیان کرد: درهمین زمینه دختر خانمی با مراجعه به پلیس فتا گفت مدتی پیش با شخصی در تلگرام آشنا شدم که مدعی بود به منابع سوالات امتحانات نهایی دسترسی دارد و با نزدیک شدن به ایام امتحانات وی پیشنهاد فروش سوالات امتحان نهایی را مطرح  کرد؛ طی تماس‌های مکرر در نهایت اعتمادم را جلب کرد تا اینکه مبلغ دو میلیون ریال به حساب وی واریز کردم. بعد از چند روزانتظار، نه تنها هیچ سوالی برای من ارسال نکرد، بلکه شماره مرا بلاک کرده و هنگام تماس با شماره‌های وی با خط خاموش این کلاهبردار مواجه شدم. 

این مقام مسئول گفت: در ادامه اظهارات شاکی ثبت شده و پرونده مقدماتی تشکیل گردید و در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت، با شروع تحقیقات و بررسی پرونده‌های مشابه، مشخص شد قربانیان زیادی به این شیوه فریب خورده و مبالغ بسیاری را از دست داده‌اند. 

رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا خوزستان افزود: در مرحله بعد با اقدامات تخصصی و بررسی حساب‌های کاربری متهم، هویت وی شناسایی شده و مشخص گردید که این شخص در قالب گروهی، در زمینه فروش سوالات امتحانی و کنکور فعالیت داشته است؛ در ادامه طی عملیات غافلگیرانه‌ای دستگیر و به کارشناسان فتا تحویل داده شد.

وی ادامه داد: این روزها با آغاز فصل امتحانات و در آستانه کنکور سراسری، در حالی‌که بسیاری از جوانان و نوجوانان خود را برای امتحانات آماده کرده و آخرین تلاش‌های خود را برای موفقیت در این زمینه انجام می دهند، عده‌ای کلاهبردار نیز از این فرصت سوءاستفاده کرده و با دادن وعده‌های دروغین، در فکر فریب آنها هستند، به شهروندان توصیه می‌کنیم که هرگز به این‌گونه مطالب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی توجه نکنند، زیرا هیچ کدام از ادعای آنها واقعیت ندارد.

سرهنگ خسرویی بیان داشت : با شروع تحقیقات از متهم، وی که خود را در برابر با ادله‌های غیر قابل انکار پلیس بی دفاع می‌دید، به ناچار لب به اعتراف گشود و به جرم خود اقرار کرد و در تشریح شیوه کلاهبرداری خود گفت با تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر فروش سولات کنکور و امتحانات نهایی به قیمت‌های مناسب، در کمین افراد  به‌خصوص جوانان دبیرستانی و پشت کنکوری‌ها می‌نشستیم. همچنین با ایجاد رابطه با نوجوانان سال آخری و پشت کنکوری ،اعتماد آنها را جلب کرده و کلاهبرداری می‌کردیم.

این مقام انتظامی درپایان گفت: شهروندان برای دریافت اطلاعات، هشدارها و توصیه های پلیس به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، گزارش خود را در بخش ثبت گزارش مردمی به پلیس اطلاع دهند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط