رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۵

دوستی اینترنتی که تا مرز خودکشی رفت

رئيس پليس فتا استان کرمان گفت: پسر جواني كه قصد برهم زدن امنيت و آرامش يک خانواده را در فضاي مجازي داشت شناسايي و دستگير شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ ستاد امین یادگار نژاد در این خصوص اظهار داشت: در پی شکایت مردی مبنی بر اینکه مدتی است که پسر جوانی، اقدام به ایجاد مزاحمت و تهدید برای دخترم نموده است که خواستار رسیدگی هستم و موضوع به طور ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: طبق اظهارات شاکی، حدوداً ۲ ماه پیش فردی از طریق فضای مجازی با دخترم آشنا و اظهار دوستی نموده و پس از جلب اعتمادش تعدادی از عکس‌های خانوادگی را از او اخذ که پس از مدتی خواستار روابط بیشتر شده که به محض روبرو شدن با مخالفت دخترم اقدام به تهدید او نموده است و این امر باعث شده که دخترم دست به خود کشی بزند که خوشبختانه با حمایت ما این امر میسر نشد.

رئیس پلیس فتا اظهار کرد: با انجام تحقیقات علمی، پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان پلیس فتا متهم شناسایی و پس از دستگیری به این پلیس دلالت که در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی بوده اما با وجود ادله کافی در بازجویی‌های خود اعتراف و هدف خود را از این کار تفریح، سرگرمی و اخاذی بیان نمود.

سرهنگ یادگارنژاد ضمن بیان اینکه یکی از پیامد دوستی‌های اینترنتی، انتشار تصاویر خصوصی است یادآور شد: نوجوانان و جوانان به دنبال تفریح و نشاط هستند و گاهی به پیشنهاد دوستی افراد غریبه در شبکه‌های اجتماعی پاسخ مثبت می‌دهند و بدون آنکه از عواقب آن مطلع باشند به تبادل تصاویر می‌پردازند اما کاربران باید بدانند این‌کار در بیشتر مواقع به تهدید، اخاذی و هتک‌حیثیت منتهی می‌شود.

وی افزود: افراد در فضای مجازی تحت هیچ عنوان به اشخاصی که با وعده‌های دروغین مثل دوستی و ... قصد نزدیک شدن به آن‌ها را دارند اعتماد نکرده و اطلاعات شخصی خود را برای آن‌ها ارسال نکنند.

این مسئول انتظامی در خاتمه سخنانش بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط