۱۳۹۸-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۱
تنظیم اندازه قلم

پ

۵:۰۸
اخبار امنیت فناوری اطلاعات:

بهترین گواهینامه‌های امنیت سایبری ۲۰۱۹

امروزه امنیت سایبری یکی از سریعترین صنایع رو به رشد است. تعداد روزافزون حملات سایبری و نفوذ به داده‌ها نیز باعث افزایش نیاز به متخصصان امنیت سایبری برای اقدامات دفاعی علیه این تهدیدات شده است.

سازمانها بر امنیت داده‌ها و استخدام کارشناسان امنیت سایبری تمرکز بیشتری می‌کنند.آنها همچنین نیاز به یافتن متخصصان امنیت سایبری حرفه‌ای‌تر برای تضمین امنیت سازمان خود را دارند.

شرکت Cyber security Ventures پیش بینی می‌کند که تا سال ۲۰۲۱، ۳.۵ میلیون فرصت شغلی امنیت سایبری وجود خواهد داشت.
هر موقعیت شغلیIT هم اکنون یک موقعیت شغلی امنیت سایبری است. هر کارگزار فناوری اطلاعات، هر متخصص نوآوری، باید با برنامه های امنیتی، داده‌ها و چارچوب‌های امنیتی آشان شود با استفاده از این تقاضای رو به رشد برای جوانب مثبت امنیت سایبری، رقابت برای به دست آوردن شغل و دستمزد خوب  چالش برانگیزتر و سخت‌تر شده است.
بنابراین، کسب گواهینامه در این زمینه یک راه عالی برای تقویت توانایی‌های شغلی شماست. با اعتبار مناسب، می‌توانید به طور یکپارچه و به شیوه‌ای سریع به اهداف شغلی خود دست یابید. همچنین متخصصان فناوری اطلاعات با گواهینامه‌های امنیتی، به طور کلی ۱۵٪ بیشتراز کسانی که بدون گواهینامه هستند، درآمد دارند.
سال ۲۰۱۹ به سرعت در حال نزدیک شدن است، یک حرفه‌ای که برای پیشرفت‌های حرفه‌ای تلاش می‌کند، باید فکرکند چگونه می‌تواند امسال را یک سال با موفقیت بیشترکند.یکی از راه‌هایی که می‌توانید یک شغل عالی ایجاد کنید سرمایه گذاری زمان و پول خود را برای معتبرکردن دانش، مهارت‌ها و تجربه‌هایتان می‌باشد، و هیچ راهی بهتر از این نیست که گواهینامه‌هایIT را کسب کنید.
در این مقاله، ما ۵ مورد از بهترین گواهینامه امنیت سایبری را که باید بررسی کنید، ذکر کرده ایم ،چراکه می‌توانند بلیطی به شغل رویایی شما باشند.
بهترین گواهینامه های امنیت سایبری ۲۰۱۹
+CompTIA Security
اگر شما در زمینه امنیت سایبری فعالیت می‌کنید، فرض می‌کنیم که شما قبلا ازاین گواهینامه مطلع هستید. از آنجا که + CompTIA Security گواهینامه امنیتی موردنیاز برای متخصصین فناوری اطلاعات است. شما می‌توانید این گواهینامه را تنها پس از ۱ تا ۲ سال تجربه کسب کنید.  پیش نیازهای اطلاعاتی را که از هر متخصص  امنیت سایبری انتظار می رود، با این گواهینامه فراهم می گردد.
+CompTIA Security  برای مدیران سیستم‌ها، تحلیلگران امنیت اطلاعات و مهندسین شبکه بسیار ارزشمند است.همانطور که در  Payscale دستمزد معمولی برای یک فرد با +CompTIA Security حدود ۷۲ هزار دلار است.این گواهینامه به طور جهانی شناخته شده و همه چیز در کسب و کار در نظر گرفته شده است.
از کارشناسان با این گواهینامه انتظار می‌رود که دارای مهارت‌های تخصصی، درک بهتر و توانایی‌های بهتری درانجام عملیات امنیتی داشته باشند.کسی که این گواهی‌نامه  را داشته باشد در مدیریت تهدید، سیستم های امنیتی، مدیریت هویت، رمزنگاری، زیرساخت‌های امنیتی، شناسایی و رفع خطرات امنیتی و کنترل دسترسی به شبکه، به خوبی شناخته می شود.
این گواهینامه در صنعت مقبولیت بیشتری دارد که توسط وزارت دفاع ایالات متحده تایید شده است. علاوه بر این، با استاندارد ISO-17024 سازگار است.
Certified Information Systems Security Professional – CISSP
صدور گواهینامه CISSP احترام زیادی در کسب و کار دارد و مدت‌هاست که برای کارشناسان امنیت سایبری ارجحیت است؛ زیرا این امر یادگیری جامعی از مسائل مربوط به امنیت سایبری را می‌دهد.همچنین کسب این گواهینامه نیاز به حداقل ۵ سال تجربه دارد. همانطور که توسط Payscale نشان داده شده، دستمزد‌های معمولی برای دارندگان گواهی CISSP حدود ۱۰۸ هزاردلار است.
این برای آن دسته از کارشناسان که به شدت مشتاق به دست آوردن حداکثر رشد حرفه‌ای خود در امنیت داده‌ها هستند در نظر گرفته شده‌است.CISSP توسط ISC2 ارائه شده است. کارشناسان CISSP از مدیران سازمان‌های خود هستند. آنها دارای توانایی های تخصصی و یادگیری‌های پایه‌ای می‌باشند که انتظار می‌رود برنامه‌ریزی و اجرای استراتژی‌ها و رویکردها را در سازمان‌های خود انجام دهند.
این گواهینامه به افراد دانایی‌های زیر را می‌دهد: مهارت‌های مدیریت امنیت و ریسک، امنیت نرم‌افزار، امنیت دارایی، معماری و مهندسی امنیت، عملیات‌های امنیتی، هویت و مدیریت دسترسی، ارزیابی و تست امنیتی، و ارتباطات و امنیت شبکه.کسب مدرک CISSP نشان می‌دهد که شما مهارت‌های مورد نیاز برای موفقیت در پیکربندی، اجرا و مقابله با یک برنامه امنیتی سطح بالای سایبری را دارید.
Certified Ethical Hacker – CEH
سازمان‌های بسیاری حملات سایبری هکرها را تجربه کرده‌اند. این هکرها همیشه روشی بهتر برای حمله به چارچوب داده‌ها و بهره برداری از آسیب پذیری‌های شبکه دارند. با هک کردن تقض اطلاعات مسئله جدی شده است و کسب گواهینامه CEH برای کارفرمایان جذاب‌تر شده است. دریافت این گواهینامه بسیار پرهزینه است، اما این روش مناسبی برای تبدیل شدن به یک هکر قانونمند است.همچنین دستمزدهای معمولی برای دارندگان گواهی CEH حدود ۷۹/۲۶۰ هزاردلار است.
هر کسی که باروش‌های CEH آشنا شده است راه‌حل‌هایی را برای شناسایی آسیب پذیری‌ها در شبکه و غلبه بر آنها پیدا می‌کند.CEH گواهینامه سطح متوسطی توسط شورای EC است که نیاز به حدود ۲ سال تجربه دارد.CEH مهارت‌هایی مانند شبکه‌های کینینگ، کرم‌ها و ویروس‌ها، هک سیستم، تروجان‌ها، شمارش، مهندسی اجتماعی،شنود کردن، حملات ddos، ردگیری نشستها، رمزنگاری، شناسایی ردپا و نفوذ به پایگاه داده SQL، هک کردن سرورهای وب، تست نفوذ، شبکه‌های بی‌سیم و برنامه‌های کاربردی وب، از بین بردنIDS و فایروال را می‌آموزد.
یک هکر قانونمند خبره ضعف شبکه را پیدا  و شناسایی می‌کند و از مهارت هایش برای مقابله با حملات استفاده می‌کند.
Certified Cloud Security Professional – CCSP
 CCSP نیز توسط ISC ارائه شده است و با گذشت زمان و افزایش محاسبات رایانش ابری محبوب تر شده است. این گواهینامه برای متخصصان فناوری اطلاعات با حداقل پنج سال تجربه در صنعت رایانش ابری است.CCSP برای افراد و کارشناسان سطوح متوسط که در طراحیIT، امنیت داده‌ها، ساختار امنیتی وب و کلود ، مدیریت،IT، و مدیریت ریسک مشغول هستند، مناسب است.دارنده مدارک CCSP در شش حوزهCCSP ماهر است و به ویژ : امنیت داده های ابری، مفاهیم معماری و الزامات طراحی، امنیت نرم افزار های ابری، عملیات، پلت فرم ابری و امنیت زیرساخت‌ها، منطبق بر قانون است.حداقل دستمزد برای دارندگان گواهیCCSP حدود ۸۰ هزاردلار است.
Certified Information Systems Auditor – CISA
بسیاری از شرکت‌ها در جستجوی افرادی هستند که دارای مهارت‌های لازم برای ممیزی، تضمین و کنترل امنیت هستند و  CISA یکی از بهترین گواهینامه‌های حسابرسی است.حقوق متوسط برای یک فرد با گواهینامهCISA حدود ۹۹هزار دلار است.
این گواهی می‌تواند رشد حرفه‌ای شما را افزایش دهد و می‌توانید درآمد ماهیانه خود را با کسب مهارت‌هایی مانند حسابرسی، کنترل، نظارت و ارزیابی شبکه‌های فناوری اطلاعات و کسب و کار افزایش دهید.
این لیست ما از۵ مورد از بهترین گواهینامه‌های امنیت سایبری است، باید به دنبال افزایش تواناییتان در حرفه خود باشید.هرچند ما هرگز فردا را تضمین نمی‌کنیم اما پیش بینی شده است ، آینده‌ی این گواهینامه‌ها از هرزمان قوی‌تر باشد.بنابراین،بیراه  نخواهد بود که بگوییم این گواهینامه‌ها برای مدتها مورد اقبال خواهند بود و به زودی کنار نخواهند رفت.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط