۱۳۹۸-۰۳-۲۶ ۱۱:۴۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۲۰
اخبار فناوری

۷ مرحله برای افزایش امنیت کسب و کار خود

جرائم اینترنتی با سرعت بسیار بالایی در حال افزایش است و روزانه میلیون‌ها حمله سایبری صورت می‌گیرد. یکی از بدترین اتفاقاتی که می‌تواند برای یک کسب و کار رخ دهد حمله سایبری و از دست دادن اطلاعات است.

اگر شما هم دارای یک کسب و کار هستید توصیه می‌کنم برای حفظ امنیت خود، به ۷ نکته زیر توجه ویژه داشته باشید!.

۱. تجزیه و تحلیل گزارش سرورها
بصورت مداوم به مانیتورینگ شبکه خود بپردازید. بسیاری از شرکت‌های بزرگ متخصصانی دارند که به صورت ۲۴*۷ در حال مشاهده ورودی و خروجی‌های شبکه و تحلیل آنها هستند. تحلیل داده‌ها می‌تواند از حمله سایبری پیشگیری کند. البته، کشف آسیب‌پذیری‌های قبلی، اولین گام در جلوگیری از حملات آینده است. 

۲. نصب آنتی ویروس‌های بروز
بسیاری از کاربران خانگی به آنتی ویروس‌های رایگان بسنده می‌کنند اما برای شرکت‌های بزرگ نمی‌توان از آنتی ویروس‌های رایگان استفاده کرد. این شرکت‌ها باید به سراغ آنتی ویروس‌ها و ضد باج افزارهای قدرتمند بروند و همیشه خود را بروز نگه دارند.

۳. اجرای دسترسی کاربران و مجوزها
گاهی سهل انگاری یکی از کاربران موجب آلوده شدن یک کامپیوتر شده و در نتیجه بد افزار در تمام سطح شبکه تکثیر می‌شود. بهتر است که دسترسی کارمندان را محدود کرده و مجوز های  دسترسی هر کارمند را متناسب با پست آن در نظر بگیرید.

۴. اجرای اسکن‌های معمولی
نصب یک آنتی ویروس قدرتمند می‌تواند خیلی مفید باشد اما شما باید بصورت دوره‌ای و منظم به اسکن شبکه خود بپردازید.

 

cyber-security-cybersecurity-device-60504.jpg

۵. تیم داخلی IT در خانه
یکی از تفاوت‌های اصلی بین شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک این است که شرکت‌های بزرگ به طور معمول یک تیم داخلی از متخصصان فناوری اطلاعات که آماده پاسخگویی به هر گونه مشکل در خصوص امنیت سایبری هستند، را دارا می‌باشند. شرکت های کوچک معمولا از وجود چنین تیمی بی بهره بوده و پس از حمله تازه متوجه حمله سایبری می‌شوند. البته، استخدام چنین تیمی برای بسیاری از شرکت‌های کوچک (تا متوسط) بسیار گران است اما این امکان وجود دارد که یک کارمند از نوع دور کاری استخدام کنند که مسئولیت بررسی امنیت شبکه را بر عهده داشته باشد.

۶. با استفاده از کامپیوترهای اپل
شاید این گزینه امروزه خیلی دیگر به چشم نیاید. تا ۱۰ سال پیش با قاطعیت می توان گفت که برای امنیت خود از سیستم عامل مکینتاش و کامپیوتر های اپل استفاده کنید چون این سیتسم عامل در برابر لینوکس و ویندوز ، بد افزار های کمتری دارد، اما امروزه نمی توان این حرف را زد. امروزه بد افزار های مکینتاش هم بسیار زیاد شده است اما باز هم از لینوکس و ویندوز کمتر هستند.

۷. حفاضت در برابر باج افزارها
حتما از ضد باج افزار های پیشرفته استفاده کنید و اگر روزانه داده‌های زیادی را جمع آوری می‌کنید بهتر است که در دوره‌های مشخص ۱-۵ دقیقه یکبار پشتیبان گیری کنید.

صرف نظر از اندازه شرکت شما، همیشه لازم است مطمئن شوید که رایانه هایتان از بدافزار و حملات سایبری در امان هستندیا نه!. همیشه امنیت سایبری را در الویت اول خود قرار دهید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط