۱۳۹۸-۰۳-۲۷ ۱۲:۲۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۶
فتا لرستان گفت :

اجاره کارت بانکی روش جدید کلاهبرداری

سرپرست پلیس فتا استان لرستان از یک روش کلاهبرداری جدید با استفاده از اجاره کارت بانکی خبر داد و اظهار داشت : مسئولیت هرگونه سوء استفاده از حساب های بانکی به عهده دارنده و مالک حساب بانکی می باشد. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ  آرش ابراهیمی سرپرست پلیس فتا استان لرستان در تشریح این خبر گفت: شخصی با مراجعه به پلیس فتا از برداشت غیر مجاز از حساب بانکیش به مبلغ ۴۵ میلیون ریال  خبر داد.

 این مقام انتظامی افزود: با بررسی مستندات و پرینت حساب شاکی مشخص شد که کلیه برداشت های غیر مجاز  بصورت اینترنتی بوده  که به حساب مشخصی واریز شده  است.

سرهنگ ابراهیمی در ادامه از شناسایی مالک حساب مقصد و انتقال آن به پلیس فتا خبر داد و گفت : دارنده حساب که پیرمرد سالخورده ای  بود هرگونه ارتباط با  برداشت غیر مجاز از حساب شاکی  را منکر شد اما در بین بازجویی هایش از اجاره کارت بانکیش به پسر همسایه شان حرفی به میان آورده بود.

سرپرست پلیس فتا استان لرستان بیان داشت: پسر همسایه پیرمرد در ازای اجاره کارت بانکی ماهیانه مبلغ  دویست هزار تومان به وی پرداخت می کرد که با هماهنگی مرجع قضایی پسر جوان به پلیس فتا احضار شد و در ابتدا منکر هرگونه اقدام مجرمانه شد، اما زمانی که در برابر ادله دیجیتال استخراج شده قرار گرفت لب به اعتراف گشود.

سرهنگ ابراهیمی بیان داشت: متهم از ترفند های مختلفی مانند درج آگهی قلابی در سایت های فروش، ارسال پیامک مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی برای قربانیان و... جهت کلاهبرداری استفاده کرده بود.

 سرپرست  پلیس فتا لرستان ضمن هشدار به کاربران بانکداری الکترونیکی بیان داشت : مسئولیت هرگونه سوء استفاده از حساب های بانکی به عهده دارنده و مالک حساب بانکی می باشد و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی  www.cyberpolice.ir  قسمت ثبت گزارشات مردمی اعلام کنید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط