۱۳۹۸-۰۳-۲۹ ۰۹:۲۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۰
رئیس پلیس فتا اصفهان مطرح کرد:

فروش سوالات امتحانی دام کلاهبرداران سایبری برای داوطلبان کنکور ۹۸

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در خصوص کلاهبرداری از طریق فروش سوالات کنکور هشدار داد و گفت : خانواده‌ها و کنکوری‌های عزیز مراقب این نوع کلاه برداری باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور، متأسفانه کلاهبرداران با سوء استفاده از شرایط موجود اقدام به انتشار و تبلیغ جعلی فروش سوالات کنکور در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: در این نوع کلاهبرداری، افرد کلاهبردار پس از ارتباط با مشتریان خود ، پس از جلب اعتماد آن‌ها با استفاده از پیام‌رسان‌های موبایلی اقدام به تبلیغ و فروش سوالات همراه با جواب آن به صورت غیرقانونی می‌کنند و آبروی کانون‌های فرهنگی مختلف آموزشی را خدشه‌دار می‌کنند و به بهانه‌های مختلف مبالغی را از قربانیان خود دریافت می‌کنند.

این مقام انتظامی افزود: پس از واریز وجه توسط افرادی که اقدام به خرید می‌کنند، مشاهده می‌شود شخص کلاهبردار نه تنها هیچ سوالی برای آن‌ها ارسال نمی‌کند بلکه دیگر پاسخگوی تلفن خود نیستند.

وی به شهروندان بخصوص کنکوری‌های امسال توصیه کرد: چنین ادعاها و آگهی‌هایی مبنی بر فروش سوالات امتحانات نهایی و کنکور در فضای مجازی جعلی بوده و دانش آموزان نباید به این آگهی‌های کذب و دروغین کلاهبرداران اعتنا کنند، همچنین خانواده‌ها هم مراقب فرزندان خود باشند و با ایجاد محیطی آرام شرایط را برای مطالعه آن‌ها فراهم کنند و فرزندان خود را نسبت به چنین تبلیغات دروغین در فضای مجازی آگاه کنند.

ریس پلیس فتا استان اصفهان به دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان توصیه کرد: قبل از هرگونه اقدامی در فضای مجازی نسبت به سوء استفاده‌های احتمالی توجه داشته باشند همچنین کنکوری‌ها باید دقت نمایند خرید و فروش سوالات امتحانی در فضای مجازی جرم بوده و پلیس فتا با عاملان آن برخورد قانونی خواهد داشت.

سرهنگ مرتضوی از کاربران فضای مجازی درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع  را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط