رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۳-۲۹ ۱۲:۳۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۰
رئیس پلیس فتا خراسان شمالی :

شاگردی که برای صاحب‌کارش دردسرساز شد

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از دستگیری فردي كه با سوء استفاده از اعتماد صاحب کارش اقدام به برداشت بیش از ۴۵ میلیون ریال از حساب بانکی وی کرده بود، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:  سرگرد "یوسف شاکری " رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس به اطلاعات کارت بانکی وی دسترسی پیدا کرده و مبالغی را از حساب وی برداشت کرده است بلافاصله پی گیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس فتا اقدامات فنی و تخصصی خود را در این زمینه شروع کردند، افزود: در بررسی های بعمل آمده مشخص شد که عامل برداشت از حساب، شاگرد فروشگاه شاکی بود که نهایتا با هماهنگی مقام قضائی متهم برای تکمیل پرونده به پلیس فتا انتقال داده شد.

وی با اشاره به اینکه متهم در تحقیقات به‌عمل‌آمده به بزه انتسابی خود اعتراف کرد، یادآور شد: این فرد برای کسب منابع مالی خود با دورغ و جلب اعتماد، از حساب شاکی بیش از ۴۵ میلیون ریال در بازه‌های زمانی مختلف به‌ صورت اینترنتی برداشت کرده بود.

سرگرد شاکری با تاکید بر اینکه متهم بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، تصریح کرد: دقت و هوشیاری مهم‌ترین روش برای مهار و خنثی کردن طرح‌های کلاه‌برداری است و در این راستا از هم استانی‌های عزیز انتظار می رود تا از در اختیار قرار دادن اطلاعات بانکی به افراد غریبه خودداری کرده و نسبت به تغییر رمز به‌صورت دوره‌ای اقدام نمایند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی در پایان خاطر نشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکى www.cyberpolice.ir با استفاده از کارشناسان متعهد، متخصص و زبده آماده دریافت گزارش های مردمی و نقطه نظرات شهروندان و کاربران عزیز است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط