۱۳۹۸-۰۴-۰۲ ۰۸:۲۱
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۶
رئیس پلیس فتا سمنان :

مراقب امنیت حریم خصوصی خانواده خود باشید

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: عکس گرفتن‌های لحظه به لحظه و اشتراک‌ گذاری‌ آنها در شبکه‌های اجتماعی سبب شده خیلی مواقع متوجه اطلاعاتی که به اشتراک می‌گذاریم نباشیم، که این امر می‌تواند با بهره‌ برداری مجرمان سایبری باعث تضعیف حریم خصوصی اعضای خانواده در فضای مجازی شود .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این مطلب گفت:امروزه تلفن‌های همراه، مانند اغلب ابزارهای تکنولوژی دیگر همچون رایانه و تلویزیون‌های هوشمند با قابلیت‌هایی همچون ، اشتراک‌گذاری فیلم و تصویر مورد استفاده قرار می‌گیرند و عدم آگاهی کاربران سبب شده پرونده‌های زیادی در خصوص سوءاستفاده از تصاویر و اطلاعات شخصی و محرمانه افراد در پلیس فتا تشکیل شود که اغلب، کاربران به صورت سهوی این اطلاعات را در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته یا منتشر می‌ کنند.

سرهنگ صادقی در ادامه بیان داشت: اشتراک‌ گذاری تصاویر در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام وغیره می‌تواند به معنای صدور اجازه تلویحی به دیگران، برای استفاده مجدد از تصاویر شما باشد و این انتشار مجدد ممکن است با هر منظور و هدفی صورت بگیرد.

سرهنگ صادقی خاطرنشان کرد: رعایت حریم خصوصی نکته‌ای است که در فضای مجازی توسط کاربران در اولویت قرار ندارد . متاسفانه برخی افراد حتی از شخصی‌ترین حالت‌های خصوصی خود عکس یا ویدئو تهیه کرده و در فضای مجازی بارگذاری می‌ کنند.

این مقام سایبری با برشمردن پیامدهای منفی اشتراک‌گذاری تصاویر خصوصی و خانوادگی کاربران در شبکه های اجتماعی افزود: پایین آوردن سطح ایمنی خود و اعضای خانواده؛ در خطر قرار دادن آبروی اطرافیان و موارد دیگر که می‌تواند در اعضای خانواده ایجاد حس ناامنی یا خجالت نموده و امنیت اعضای خانواده را به خطر بیاندازد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: به منظور حفظ حریم خصوصی به افرادی که شناختی نسبت به آنان نداشته اعتماد نکنید و اطلاعات شخصی خود از قبیل عکس‌های شخصی و یا خانوادگی و یا تصاویر منزل را در دسترسی این افراد قرار ندهید.

این مقام مسئول در خاتمه به عموم مردم هشدار داد: با اشتراک‌ گذاری تصاویر خصوصی و خانواد گی خود در شبکه‌های اجتماعی باعث هتک حیثیت و شکل گیری یک بزه سایبری نگردیم و والدین، بهتر است فرهنگ سازی لازم در راستای اشتراک‌گذاری ایمن در فضای مجازی را به فرزندان آموزش دهند و مراقبت لازم در این حوزه را داشته باشند.

 شایان ذکر است ، هموطنان می‌توانند آخرین و جدیدترین آموزش‌های لازم در راستای استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا گزینه تماس با ما بخش مرکز فوریت‌های سایبری اعلام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط