۱۳۹۸-۰۴-۰۳ ۱۱:۲۱
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۹
پلیس فتا هشدار داد :

نرم‌افزارهای جعلی دامی در جهت کلاهبرداری

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تبلیغ و فروش نرم‌افزارهای جعلی دامی در جهت کلاهبرداری هستند ، گفت: شهروندان در صورت نیاز، اپلیکیشن‌های مورد نیاز را از منابع معتبر دریافت نمایند و از دانلود نمودن برنامه‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی مختلف ارائه می‌شود، خودداری کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در تشریح این خبر اظهار کرد: با مراجعه فردی مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی مبالغی بصورت غیر مجاز برداشت شده است، موضوع در اسرع وقت تحت رسیدگی قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: با اقدامات پلیسی خاص ضمن دستگیری متهم مورد نظر مشخص شد این فرد با طراحی نرم افزار‌های جعلی، تبلیغ و انتشار آن‌ها در شبکه اجتماعی تلگرام تعدادی از شهروندان را به درگاه‌های جعلی هدایت کرده و با سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی اقدام به برداشت از حساب‌های آنان می‌ کند.

سرهنگ نصرتی گفت: این فرد با فریب برخی از افراد ناآگاه، کارت‌های بانکی آنان را با مبالغ اندکی اجاره کرده وضمن انتقال وجوه برداشت شده به این کارت‌ها، اقدام به خرید اینترنتی می‌کرد.

وی افزود: در این راستا با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد فرد مورد نظر از چندین نفر مبالغی بالغ بر یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال با این ترفند کلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در ادامه توصیه کرد: شهروندان در صورت نیاز، اپلیکیشن‌های مورد نیاز را از منابع معتبر دریافت نمایند و از دانلود نمودن برنامه‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی مختلف ارائه می‌شود، خودداری کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اجاره کارت‌های بانکی گفت: عواقب هر گونه تخلف انجام گرفته با استفاده از حساب‌های بانکی متوجه مالک آن کارت است ، بنابراین به هیچ عنوان کارت‌های بانکی خود را به افراد غیر واگذار نکنید. 

سرهنگ نصرتی در خاتمه از شهروندان خواست : در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک در فضای مجازی آن از طریق سایت پلیس فتا(www.cyberpolice.ir) با پلیس در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط