رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۴-۰۴ ۱۰:۲۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۰
با موضوع حفاظت از زیر ساخت ها :

نشست تعاملی پلیس فتا کردستان و مسئولان حراست سازمان ها برگزار شد

رئیس پلیس فتا کردستان در نشست تعاملی با مسئولان حراست سازمان‌های دولتی استان بر حفاظت از زیرساخت‌های سایبری تأکید کرد و اظهار داشت: ارتقاء زیرساخت‌ها و بالا بردن دانش کارکنان، در حفظ امنیت سازمان‌ها در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات نقشي انکارناپذير دارد .

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا کردستان در راستای نشست تخصصی پلیس فتا با مسئولین حراست سازمان‌های دولتی استان گفت: امروزه استفاده از فناوری‌های نوین، سازمان‌های دولتی و پلیس را دستخوش تغییرات اساسی کرده است، به همین دلیل رویکرد ما در این حوزه باید یک رویکرد علمی و دانش‌محور باشد تا بتوانیم ضمن تقویت زیرساخت‌ها و رفع مشکلات، امنیت کاربران و سازمان‌ها را توسط کارشناسان مجرب در حوزه فناوری اطلاعات تأمین کنیم.

در این نشست ، کارشناس پلیس فتا ضمن مرور اجمالی بر مفهوم فناوری اطلاعات، عصر دیجیتال و خصوصیات آن، عوامل مهم زیرساخت‌های فناوری اطلاعات را بررسی کردند و به نقش انکارناپذیر سازمان‌های دولتی و پلیس فتا در سطح جامعه پرداختند و تأثیرگذاری زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در فعالیت‌ها و توانمندسازی کارکنان را موردبحث و تبادل‌نظر قرار دادند.

رئیس پلیس فتا کردستان در این نشست به افزایش آگاهی کارکنان و نقش فناوری اطلاعات در توانمندسازی سازمان‌ها پرداخت و به تأثیرات آن ازجمله افزایش سرعت، افزایش دقت، کاهش اندازه فیزیکی منابع اطلاعات، حذف برخی از فرایندهای زائد اداری، ایجاد امکان همکاری از راه دور و کاهش هزینه‌ها اشاره کرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: سیاست‌گذاری در حیطه زیرساخت‌های سایبری یک اصل می باشد و از اولویت‌های کشور است و عوامل مؤثر در زیرساخت‌ها مانند مخاطرات و تهدیدات و ریسک‌ها باید شناسایی و اقدامات پدافندی لازم پیش‌بینی و انجام گیرد و زمینه ایجاد مشارکت بخش‌های دولتی و خصوصی را فراهم کند و فرایند مستمری را برای استفاده از ظرفیت‌های مختلف در این زمینه فراهم سازند.

در پایان این نشست، مسئولان حراست سازمان‌های استان کردستان نیز به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود در حوزه امنیت و حراست از زیرساخت‌ها پرداختند و مصوب شد کارشناسان پلیس فتا در این حوزه ضمن ارائه آمورش و تبادل دانش و راهکارها، همکاری لازم را در حوزه فناوری اطلاعات با مسئولان مربوطه در سازمان‌های سطح استان داشته باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط