رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:24
کد خبر: 143065

آگهی سایت دیوار کلاهبرداری از آب درآمد

رئیس پلیس فتا زنجان گفت: کلاهبردارانی که با درج آگهی فروش"دستگاه پرکني مرغ "در سایت دیوار از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند، توسط پلیس فتا زنجان شناسایی و دستگیر شدند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبرگفت: یکی از شهروندان زنجانی با حضور در پلیس فتا مدعی شد، از طریق آگهی درج شده در سایت دیوار اقدام به خرید دستگاه پرکنی مرغ می‌ کند و پس از واریز پول به حساب فروشند، گوشی خود را خاموش نموده و پاسخگوی تلفن همراه خودش نشده است . لذا ضمن تشکیل پرونده، موضوع تا کشف و شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان کلاهبرداری در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی متهمان به‌هویت های معلوم در یکی از استان‌های هم‌جوار مورد شناسایی قرار گرفتند ؛ و با کسب دستور قضایی اکیپی از کارآگاهان پلیس فتا به شهرستان مربوطه اعزام شدند ، متهمان در این خصوص دستگیر و به همراه ادله‌های جرم کشف شده به پلیس فتا زنجان انتقال داده  شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بازجویی‌های اولیه، متهمان منکر هرگونه ارتکاب جرم شدند ، ولی پس از مواجه شدن با دلایل و مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا ضمن اقرار به جرم ، انگیزه خود را کسب منافع مالی بیان کردند.

سرهنگ آدینه لو بابیان اینکه درتحقیقات انجام شده مشخص گردید متهمان با این شیوه از 32 نفر در سراسر کشور کلاهبرداری کرده‌اند، گفت: خریداران سایت دیوار و سایت‌های مشابه باید از واریز هرگونه وجهی قبل از رویت و دریافت جنس خودداری کنند زیرا ممکن است در برخی موارد به محض واریز وجه، فروشنده کلاهبردار دیگر پاسخگوی تماس‌های خریدار نباشد.

رئیس پلیس فتا زنجان در پایان از شهروندان خواست : در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی (۱۱۰) و یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط