۱۳۹۸-۰۴-۰۵ ۱۳:۲۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۱
پلیس فتا خوزستان هشدار داد :

کلاهبرداری تلفنی از صنف عکاسان در قالب سفارش کار عکس‌برداری

رییس اداره مبارزه با جرایم پلیس فتا خوزستان از شیوه جدید کلاهبرداری تلفنی خبر داد و خاطر نشان کرد : مجرمان سایبری این‌بار به سراغ صنف عکاسان و فیلمبرداران رفته و با شیوه‌های مختلف سعی در سوءاستفاده و کلاهبرداری از این صنف را دارند. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ عبدالرسول خسرویی رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا خوزستان گفت: دراین شیوه کلاهبردار با آتلیه‌های عکاسی تماس گرفته و مدعی می‌شود که از دانشجویان یکی از دانشگاه‌های معتبر است و قصد گرفتن تعداد زیادی عکس در سایز بزرگ دارد و در ادامه نیز وعده‌ سفارشات اغوا کننده‌ی بیشتری در روزهای آینده می‌دهد.

وی افزود: این افراد شیاد و کلاهبردار، اصناف دیگری را نیز مورد کلاهبرداری قرار داده‌اند و با نحوه‌ کار اصناف مورد هدف خود آشنایی کامل دارند و ضمن اینکه همه مراحل سفارش را می‌دانند از جزییات کار نیز مطلع هستند و با این اطلاعات بالا با مالبختگان تماس گرفته و سفارشات اغوا کننده می‌دهند.

 این مقام انتظامی گفت: مجرمان سایبری، کلاهبرداری خود را در قالب و پوشش‌های مختلف از قبیل سفارش کار عکاسی از مهدکودک، عکس‌های فضای باز و حتی عکس‌برداری از همایش مطرح می‌کنند که نه تنها نیاز به هوشیاری صنف عکاسان داشته، بلکه همه اهالی کسب و کار باید آمادگی مواجه با این کلاهبرداری‌ها را داشته باشند.

وی بیان کرد: در ادامه، کلاهبردار برای واریز مبلغ سفارش، شماره کارت بانکی مالباخته را طلب می‌کند و پس از مدتی دوباره تماس گرفته و عنوان می‌کند که مبلغ سفارش واریز شده و باید با رفتن پای عابر بانک، عملیات بانکی را تکمیل کرده و مبلغ به حساب شما منتقل شود. 

این مقام مسئول ادامه داد: در این مرحله است که اگر مالباخته به درخواست کلاه بردار برای مراجعه به عابربانک جواب مثبت دهد، کار تمام است و کلاهبردار به هدف خود رسیده که در نهایت با ترفندهای مختلف، حواس افراد را به‌گونه‌ای پرت می‌کند که مالباختگان از طریق عابر بانک، شخصاً مبالغ را از حساب خود به حساب کلاهبرداران منتقل می‌کنند.

رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا خوزستان در پایان گفت: لازم است شهروندان بدانند که برای واریز مبالغ مختلف هیچ‌گاه نیازی به حضور پای دستگاه عابر بانک ندارند و به هیچ‌عنوان نباید فریب این‌گونه ترفندها را بخورند. همچنین از دادن اطلاعات حساب بانکی خود به دیگران و بخصوص به صورت تلفنی به شدت خودداری کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط