رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۴-۱۰ ۰۸:۰۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۰:۵۷
با هدف آگاه‌سازی کارکنان ناجا برگزار شد:

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع آسیب‌های فضای مجازی در کردستان

سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان به لزوم امنیت در فضای مجازی تأکید و گفت: جنگ امروز ما با دشمن نه در خاک‌ریز بلکه جنگ نرم و در فضای سایبری است. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا‌: به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ مهدی دانش پور در کارگاه آشنایی با فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی که در سالن آمفی‌تئاتر ستاد استان و با حضور کارکنان ستاد و پلیس‌های تخصصی و معاونت‌ها برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد فضای مجازی و اهمیت آن گفت: دشمن با استفاده ابزاری از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اعتقادات و فرهنگ ما را نشانه رفته است و درصدد از هم گسستن خانواده و به طبع آن غرب‌زدگی جامعه و انشقاق بین والدین و فرزندان است.

وی با اشاره به تأمین امنیت فضای مجازی توسط پلیس فتا گفت: امنیت در فضای مجازی حق مردم است و پلیس فتا با به‌کارگیری نیروهای متخصص و متعهد امنیت را در این بستر تأمین و با هنجارشکنان و مجرمان سایبری برخورد قاطع و سخت خواهد داشت.

در ادامه این کارگاه کارشناس پلیس فتا، حاضران در کارگاه را با مقوله دسترسی غیرمجاز به داده‌ها آشنا و ضمن ارائه توضیحات تئوری، به‌صورت عملی دسترسی غیرمجاز به گوشی‌های هوشمند را برای حاضران انجام دادند و کارکنان را با تهدیدات و خطرات امنیتی و سرقت اطلاعات خصوصی در این حوزه آشنا کردند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط