۱۳۹۸-۰۴-۱۰ ۰۹:۳۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۴
سرهنگ مرتضوی مطرح کرد:

افشای اطلاعات حساب منجر به سرقت اینترنتی شد!!!

رئيس پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اصفهان گفت: فردی كه با بدست آوردن اطلاعات بانكي يكي از دوستان نزدیک خود بصورت اينترنتي از حساب وي سرقت و با آن كارت شارژ تلفن همراه خريداری مي‌نمود توسط پليس فتا استان اصفهان شناسايي و دستگير شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر اینکه فردی ناشناس بصورت اینترنتی مبلغ ۲۰ میلیون ریال طی دوبار برداشت از حساب وی برداشت نموده بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول عنوان داشت: با توجه به اظهارات شاکی و بررسی‌ها انجام شده مشخص گردید سارق با داشتن اطلاعات بانکی شاکیه اقدام به خرید کارت شارژ نموده است که با انجام اقدامات تخصصی توسط کارشناسان پلیس فتا متهم به هویت "رضوان.خ" که از دوستان بسیار صمیمی شاکی بود شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی افزود: متهمه در مواجه با مدارک و مستندات پلیس به سرقت از حساب شاکی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال اعتراف کرده و عنوان داشت با توجه به اینکه با شاکیه روابط نزدیکی داشتم از این رابطه سوءاستفاده کردم و با در دست داشتن کارت بانکی و رمز دوست خود به دستگاه عابر بانک مراجعه و رمز دوم حساب وی را فعال نمودم و از حساب وی مبلغ ۲۰ میلیون ریال طی دو مرحله اقدام به خرید کارت شارژ تلفن همراه نمودم.

 مرتضوی گفت: متهمه به همراه مستندات موجود پرونده به دادسرا فرستاده و قرار مناسب برای او صادر گردید.

این مسئول انتظامی در ادامه به دارندگان کارت‌های اعتباری توصیه نمود کارت بانکی همان کیف پول شما است لذا در حفظ و نگهداری اطلاعات آن باید نهایت دقت را نموده و به یاد داشته باشید اطلاعات آن محرمانه می‌باشد و نباید در دست دیگران حتی دوستان صمیمی شما قرار گیرد.

وی در پایان از شهروندان درخواست نمود در صورت مشاهده موارد مجرمانه در فضای مجازی، موضوع را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط