۱۳۹۸-۰۴-۱۲ ۱۰:۳۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۵
پلیس فتا خوزستان:

شهروندان در هنگام خرید بلیط اینترنتی مراقب شگرد جدید کلاهبرداران باشند

رئیس اداره مبارزه با جرایم پلیس فتا خوزستان با اشاره به آغاز سفرهای تابستانی، نسبت به فروش بلیط‌های جعلی هشدار داده و از سرقت حساب کاربران با این روش خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ عبدالرسول خسرویی رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا خوزستان اظهار کرد: در ایام تابستان به دلیل شروع تعطیلات و افزایش مسافرت‌های این فصل، تهیه بلیط از مهمترین دغدغه‌های هموطنان بوده که با توجه به خریداران فراوانی که وجود دارد باعث باز شدن پای مجرمان و سودجویان به اینترنت و فضای مجازی شده است. این موضوع متاسفانه زمینه‌ساز سوءاستفاده از شهروندان و سرقت حساب آنها شده است.

این مقام مسئول در توصیه به مسافران گفت: شهروندان دقت داشته باشند برای تهیه بلیط به سایت‌های رسمی ارگان‌های حمل‌و نقل عمومی از قبیل هوایی، ریلی و جاده‌ای مراجعه نموده و یا به صورت حضوری، نسبت به خرید بلیط اقدام نمایند و هیچ‌گاه به تبلیغاتی که در شبکه‌های اجتماعی   در مورد تهیه بلیط منتشر می‌شود توجه نکنند. همچنین از سایت‌های واسط غیر مجاز و ناشناس که اقدام به فروش بلیط می‌کنند خرید نکنند.

وی با اشاره به شگردهای کلاهبرداری در این زمینه گفت: یکی از شگردهایی که مجرمان سایبری به‌کار می‌برند، طراحی سایت‌های فروش بلیط اینترنتیِ بسیار شبیه به سایت‌های معتبر و قرار دادن درگاه‌های بانکی جعلی در آن‌هاست. در ادامه نیز با تبلیغات گسترده در شبکه‌های اجتماعی با قیمت‌ها‌ و تخفیف‌های اغوا کننده، شهروندان را به این سایت‌ها هدایت کرده و تمامی اطلاعات بانکی که قربانی در هنگام خرید بلیط وارد می‌کند سرقت کرده و در نهایت حساب مالباخته‌گان را خالی می‌کنند.

سرهنگ خسرویی افزود: روش دیگر کلاهبرداری، فروش بلیط‌‌های قلابی و بی‌اعتبار بوده که در موارد بسیاری مشاهده شده که بلیط‌های فروخته شده به شهروندان بی‌اعتبار بوده و افراد مراجعه به پایانه‌های حمل و نقل، اجازه ورود داده نشده و آنجا به قلابی بودن بلیط‌های خود پی برده‌اند.

این مسئول انتظامی در توصیه به شهروندان گفت: برای ایمنی بیشتر بهتر است آدرس سایت‌های بانکی و همچنین سایت‌های پرکاربرد خود را به صورت دستی در آدرس بار تایپ نموده و به هیچ عنوان از لینک‌هایی که در سایت‌های ناشناس و شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌شود استفاده نکنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط