۱۳۹۸-۰۴-۱۲ ۱۱:۵۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۱
در کهگیلویه وبویراحمد اتفاق افتاد:

عقده گشایی خواستگار سابق با جعل هویت در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری عامل هتک حیثیت احدی از شهروندان در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت: کاربران شبکه‌های اجتماعی مراقب رفتار و اعمال خود در فضای مجازی باشند چرا که هرگونه رفتار برخلاف قوانین، جرم محسوب شده و با وی برابر قانون برخورد خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد روح الله شهبازی پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر گفت: خانمی جوان با در دست داشتن شکوائیه‌ای و مراجعه به پلیس فتا اظهار داشت، شخص ناشناسی با بدست آوردن تصاویر شخصی ایشان، در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ایجاد صفحه‌ای جعلی به نام و مشخصات وی، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی‌اش کرده است، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم که خواستگار سابق شاکی بود، شناسایی و دستگیر شد و همچنین در بازجویی‌های انجام شده علت و انگیزه خود را انتقام‌جویی از شاکیه به علت شنیدن پاسخ منفی از خواستگاری او عنوان داشت.

سرگرد شهبازی‌پور در ادامه با بیان اینکه متهم بعد از تکمیل تحقیقات برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد، خاطرنشان کرد: حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در گام اول بر عهده خود کاربر است، لذا کاربران فضای مجازی از ورود افراد به حریم خصوصی خود در فضای مجازی حتی افراد نزدیک به خود، خودداری نمایند تا شاهد اینگونه موارد نباشیم.

این مقام انتظامی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: کاربران به هیچ عنوان تصاویر شخصی و خصوصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و از اشتراک‌‌گذاری تصاویر خانوادگی خود در شبکه‌های اجتماعی حتی برای افراد قابل اعتماد هم خودداری کنند و به منظور پیشگیری از بروز برخی جرایم سایبری مانند انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی در این فضا از ذخیره این تصاویر بر روی سیستم‌های رایانه‌ای متصل به اینترنت و تلفن همراه خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط