۱۳۹۸-۰۴-۱۲ ۱۲:۱۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۹
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خبر داد :

برداشت غیر مجاز کلاهبرداران با ترفند " پرداخت مبلغ ناچیز هزینه درج آگهی"   

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به شهروندان هشدار داد : مراقب ارسال پیامک سودجویان اینترنتی مبنی بر " پرداخت مبلغ ناچیزجهت درج هزینه آگهی" باشند. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا :سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر اظهار داشت:در سایت فروشگاهی دیوار،فردی که کالایی برای فروش دارد اقدام به ثبت آگهی میکند و از طرفی دیگر خریدار با مراجعه به سایت و جستجوی کالای مورد نیاز خود، با آگهی دهنده تماس گرفته و به صورت مستقیم و بدون دخالت شخص ثالث باهم معامله می‌کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دست کلاهبرداران و سودجویان فضای سایبری، از این امکان نیز دور نمانده و این مجرمان سعی دارند تا با روش‌ها و شگردهای گوناگون اهداف شوم خود را عملی سازند، گفت : در این خصوص مجرمان با ارسال پیامک برای کاربرانی که آگهی تبلیغاتی در این سایت درج کرده اند مبنی بر " پرداخت مبلغ ناچیز جهت درج هزینه آگهی " ، ضمن هدایت طعمه های خود به لینک های جعلی پرداخت بانک ، به محض وارد شدن قربانیان به درگاه جعلی مذکور اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را به سرقت برده و نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنان اقدام می کنند . 

سرهنگ پاشایی افزود: بنابر گفته مدیران سایت دیوار شهروندان باید بدانند که تمامی مراحل ثبت آنی و پرداخت های مربوطه فقط از طریق پنل های موجود در داخل اپلیکیشن و سایت صورت می گیرد و درگاه بانکی ؛ خارج از سایت قرار ندارد و از طریق پیامک و سایر شبکه های اجتماعی برای متقاضیان ارسال نمی شود . 

این مقام مسئول تصریح کرد:در خصوص گردانندگان سایت های جعلی مذکور که با ترفند ارسال پیامک به هموطنان با موضوعات مختلف اقدام به فیشینگ می کنند اقدامات قضایی و قانونی انجام شده است . 

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به منظور پیشگیری از وقوع جرایم سایبری و برداشت غیر مجاز از حساب بانکی به هموطنان توصیه  کرد : به هیچ عنوان فریب پیامک های دریافتی را نخورند و تمامی مراحل درج آگهی و پرداخت های تعیین شده را صرفا از طریق درگاه های بانکی معین داخل اپلیکیشن های سایت های فروشگاه های واسط نظیر دیوار ، شیپور و غیره انجام دهند . 

وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک،موضوعرا از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی جهت پیگیری قانونی منعکس کنند .  
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط