رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:15
تنظیم اندازه قلم

پ

0:52
کد خبر: 143202

تصمیم یوتیوپ در مورد ممنوعیت از انتشار آموزش‌های هک جدی است

در این سال یوتیوب آموزش‌های ساخت سلیت‌های فیشینگ و هک کردن سایت‌ها را به لیست ممنوعه خود اضافه کرد. بدین معنا که هیچ آموزشی در مورد هک شدن و یا فیشینگ سایت‌ها، مجاز به ارسال در پلت فرم یوتیوب نخواهد بود. این قانون سختگیرانه از YouTube موجب بروز برخی نگرانی‌ها شده است. لازم به ذکر است اساتید علوم کامپیوتر جلوگیری از انتشار آموزش‌های هک را در شبکه اجتماعی یوتیوپ محکوم کرده و به شدت این تصمیم را محکوم می‌کنند.

آنها اظهار داشتند که این یک گام بسیار خطرناک است توسط YouTube می‌باشد زیرا که دانش آموزان و دانشجویان علوم کامپیوتر فرصتی عالی برای یادگیری جنبه‌های مختلف در حوزه هک و نفوذ از یوتیوب داشتند و اکنون این تصمیم جدید اجازه نخواهد داد که چیزهایی را که علاقه‌مند شده‌اند یاد بگیرند.

3b9a6c94-9bb7-493b-82eb-4206d611899e.jpg

همانطور که کاملا آگاه هستید گاهی اوقات هک شدن ثابت کرده است که چقدرمی تواند برای یک سازمان مفید باشد زیرا نقاط ضعف و قوت سایت مورد نظر زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد و مشکلات برای تهدیدات جدی مرتفع می‌شود. برخی از هکرها قانونی وجود دارند که هک می‌کنند و این نقاط ضعف سایت‌ها را شناسایی می‌کنند.

هنوز مشخص نیست که چه مدت این ممنوعیت توسط YouTube وجود داشته باشد، اما بر طبق آرشیوهای موجود در اینترنت که در 5 آوریل 2019 آمده است. طبق قوانین جدید YouTube، انتشار هرگونه محتوایی که جنبه آموزشی هک و نفوز را دنبال کند ممنوع شده است.

مترجم: مسعود سلطانیان

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط