رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۴-۱۵ ۰۹:۱۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۵
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان عنوان کرد:

اعتماد اینستاگرامی و مزاحمت‌های سریالی

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از دستگیری عاملان مزاحمت‌های اینترنتی خبر داد و گفت: اعتماد و ایجاد ارتباطات غیرعرف در فضای مجازی دردسرهای فراوان و آشفتگی ذهنی را به دنبال دارد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی اصغر افتخاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: با مراجعه یکی از شهروندان هرمزگانی مبنی بر ایجاد مزاحمت و تهدید در فضای مجازی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه متهم در شبکه اجتماعی اینستاگرام با شاکی آشنا شده بود، ادامه داد: متهم در ابتدای آشنایی از شاکی درخواست شماره تلفن می کند و سپس از طریق واتس آپ ارتباط خود را با وی ادامه می دهد.

این مسئول انتظامی افزود: در ادامه ارتباط متهم از شاکی درخواست عکس نموده و پس از جمع‌آوری عکس‌ها نامبرده را تهدید به انتشار آن‌ها می‌کند و از وی درخواست شماره تلفن‌های آشنایانش را به قصد ارتباط با دوستان خود می‌کند.

وی گفت: شاکی از ترس انتشار عکس‌ها با سهل انگاری شماره تلفن‌ها را در اختیار متهم قرار داده بود و متهم نیز پس از بدست آوردن شماره تلفن‌های آشنایان شاکی آن‌ها را در اختیار دوستانش قرار داده و موجبات مزاحمت‌های فراوان را برای نزدیکان شاکی فراهم آورده بود.

سرهنگ افتخاری خاطر نشان کرد: در بررسی اولیه مشخص گردید متهم برای ناشناس ماندن از هویت جعلی استفاده کرده است که در ادامه با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت آقای "ر.د" شناسایی و دستگیر گردید.

وی گفت: در بازجویی بعمل آمده، متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی گردید که با روبه‌رو شدن با مستندات و ادله جمع آوری شده لب به اعتراف گشود و مزاحمان دیگر نیز شناسایی و ادامه مزاحمت‌ها با هوشیاری افسران پلیس فتا متوقف گردید.

رئیس پلیس فتا با بیان اینکه افراد در فضای مجازی قابل اعتماد نیستند، ادامه داد: قربانی ارتباط خارج از عرف در فضای مجازی اکثر اوقات بانوان هستند که ممکن است به قیمت از دست رفتن آبروی فرد منتهی گردد هرچند که قانون و پلیس به شدت با کسانی که با حیثیت مردم بازی می‌کنند برخورد خواهد کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت هرگونه مشکل و مزاحمت در فضای مجازی می‌توانند از طریق مراجعه حضوری و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش مردمی گزارش خود را ارسال نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط