رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۴-۱۵ ۰۹:۲۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۰

کلاه‌برداری ۴ میلیاردی با جعل هویت زنانه در فضای مجازی

مردی که با جعل هویت زنانه و با شگردی خاص از شهروندی اراکی در حدود ۴ میلیارد ریال کلاه‌برداری کرده بود، در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت‌: چندی پیش شهروندی اراکی با مراجعه به این پلیس از فردی ناشناس به دلیل کلاه‌برداری ۴ میلیارد ریالی اعلام شکایت کرد.
وی اضافه کرد: با آغاز تحقیقات کارشناسان پلیس، مشخص شد که فرد شاکی مدت‌زمانی طولانی با این فرد که خود را خانمی مرفه معرفی کرده بود، در شبکه‌های اجتماعی آشنا شده و در آشنایی آنان در شبکه‌های اجتماعی، وعده ازدواج طرفین مطرح می‌شود.
این مسئول انتظامی در ادامه اظهار داشت: در مدت این آشنایی، فرد ناشناس به بهانه‌های مختلف در حدود مبلغ ۴ میلیارد ریال از شاکی پرونده دریافت می‌کند و بعد از سپری شدن مدت‌زمانی طولانی، این فرد متوجه رفتار مشکوک مخاطب شده و در نهایت کلاه‌برداری صورت گرفته می‌شود.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: با شکایت این فرد و در انجام تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم این پرونده که مرد جوانی بود شناسایی و در عملیات پلیس دستگیر شد.
این مقام انتظامی بیان داشت: متهم در ابتدای امر و در تحقیقات مقدماتی به‌عمل‌آمده کاملاً منکر ارتکاب بزه بوده ولیکن پس مواجه‌شدن با ادله و مستندات به‌دست‌آمده به‌ناچار به بزه ارتکابی و جعل هویت اعتراف کرد و برای برخورد قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
سرهنگ آنقی خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد که افرادی با جعل هویت، شامل نام و جنسیت در این فضا همیشه در کمین بوده و هدف آنان از آشنایی با اشخاص چیزی جز فریب و سوءاستفاده نبوده است و بر این اساس از کاربران خواست اطلاعات شخصی خود را با دیگران به اشتراک نگذاشته و به آنان اعتماد نکنند.
وی در پایان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه موضوع را با پلیس فتا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط