رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۴-۱۵ ۱۳:۲۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۶
در کردستان اتفاق افتاد:

شارژ ارزان قیمیتی که ۷ میلیون تومان برای صاحبش آب خورد

رئیس پلیس فتا کردستان از شناسایی ودستگیری عامل کلاهبرداری به روش فیشینگ در استان خبر داد و گفت: فردی که به بهانه فروش شارژ با تخفیف بالا طعمههای خود را به درگاه جعلی و فیشینگ هدایت و حساب بانکی آنها را خالی میکرد در دام پلیس گرفتار شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ‌ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این خبرگفت: در پی مراجعه و شکایت شخصی به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز بیش از ۷۰ میلیون ریال از حسابش موضوع ضمن تشکیل پرونده تا شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان ارتکاب جرم در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: پس از ثبت شکایت این فرد تحقیقات برای واکاوی زوایای پنهان پرونده آغاز و تحقیقات کارشناسان پلیس فتا نشان داد که سارق حساب بانکی در چندین نوبت از حساب مالباخته به صورت اینترنتی برداشت کرده است.

این مسئول انتظامی گفت: پس از انجام تحقیقات مقدماتی از شاکی و اقدامات فنی و پلیسی متهم که فردی اهل و ساکن تهران بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا کردستان احضار گردید که پس از مشاهده مستندات معترف شد با تبلیغ شارژ تلفن همراه ارزان قیمت در کانال تلگرامی خود افراد را به درگاه بانکی جعلی که بسیار شبیه نمونه اصلی بود کشانده و با اخذ اطلاعات کارت بانکی آنها از قبیل شماره کارت، رمزدوم و CVV2 اقدام به برداشت از حساب قربانیان میکردم لذا باهماهنگی مقام قضایی پرونده جهت بررسی و شناسایی سایر مالباختگان در دست بررسی بیشتر قرار گرفت.

وی درخصوص درگاه‌های جعلی یا همان فیشینگ افزود: در این روش تبهکاران با طراحی و ایجاد درگاه جعلی بانک‌ها فیشینگ افراد را با شیوه و شگردهای مختلف به این درگاه جعلی هدایت کرده و با به دست آوردن اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 اقدام به سرقت و خالی کردن حساب شهروندان می‌کنند.

رئیس پلیس فتای استان کردستان در پایان هشدار داد: از نشانه‌هایی که باید کاربران در ورود به درگاه‌های اینترنتی توجه کنند این است که درگاه‌های اصلی بانک‌ها در کشور با  https  شروع می‌شود و عدد تصادفی که در پایین صفحه اعلام می‌شود با کلیک دوباره تغییرمی کند اما در صفحات جعلی این عدد و حروف همچنان ثابت است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط