رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 143229

نشست کارگروه پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های فضای مجازی

اولین نشست کارگروه پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های فضای مجازی استان گلستان در سال 98 با حضور رئیس پلیس فتا استان، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و اعضای کارگروه مربوطه در محل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گلستان برگزار گردید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان در نشست تخصصی کارگروه کنترل و کاهش آسیب‌های فضای مجازی استان، ضمن ارائه گزارش آماری و تحلیلی آسیب‌های فضای مجازی و وضعیت فراوانی جرائم در حوزه فضای مجازی استان گفت: در سال 97  از بین جرایم بوقوع پیوسته، برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد با حدود 60% در رتبه اول و جرم هتک حیثیت و جرایم علیه افراد با فراوانی 23% در رتبه بعدی و کلاهبرداری اینترنتی با 11% در رتبه سوم قرار گرفت.

وی گفت: در سه ماهه اول سال 98 نیز، جرم برداشت غیرمجاز از حساب افراد با 78% همچنان در صدر جرائم سایبری استان قرار دارد.

سرهنگ پرسا افزود: متأسفانه در حوزه جرایم شاهد افزایش برداشت غیرمجاز از حساب افراد با درصد فراوانی بسیار بالا به روش فیشینگ (جعل درگاه‌های پرداخت الکترونیک) می‌باشیم که به استناد تحلیل‌های کارشناسی و نرخ جرایم موجود، راه‌اندازی رمز دوم یکبار مصرف، ضروری بنظر می‌رسد.

در ادامه نشست، نمایندگان هر کدام از دستگاه‌های عضو کارگروه به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در جهت ارتقای وضعیت فناوری اطلاعات و فضای مجازی در استان پرداخته و راهکارهای خود را در جهت کاهش آسیب‌پذیری‌ها و کنترل جرائم در سطح استان بیان کردند.

در پایان جلسه هم مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان، تعامل، همفکری و برقراری ارتباط تنگاتنگ بین دستگاهای متولی را راهگشای حل بسیاری از چالش‌ها و کاستی‌های موجود دانسته و خواستار حمایت دستگاه‌های متولی از پلیس فتا استان گردید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط