۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۱۰:۵۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۳:۴۲
کلاهبرداری جدید

Libra Cryptocurrency نوعی کلاهبرداری جدید قبل از شروع فعالیت سایت در سال ۲۰۲۰

فیس بوک فیس بوک اعلام کرد که Cryptocurrency Libra و کیبورد دیجیتال Calibra روش جدیدی است  که مجرمان سایبری سعی داشتند که از این موضوع فیشینگ جدید شروع کنند.
 

Libra Cryptocurrency.jpg

فیس بوک فیس بوک اعلام کرد که Cryptocurrency Libra و کیبورد دیجیتال Calibra روش جدیدی است  که مجرمان سایبری سعی داشتند که از این موضوع فیشینگ جدید شروع کنند.
ازآنجاکه اخبار رسمی منتشر شد، سایت‌های خبری سایبرنتیک مشغول توضیح دادن چگونگی استفاده از Libra و نحوه کار آن هستند، درحالی‌که کلاه‌برداران هیچ‌وقت ثبت‌نام دامنه را نپذیرفتند که وب سایت‌های قانونی را برای سکه و کیف پول کالیبرا مسدود کردند.
در حدود تاریخ اعلام‌شده، ثبت‌نام دامنه‌های ارجاع به Libra چند برابر شده است: از حدود کمتر از ۲۰ روز قبل از خبر اعلام‌شده تا به بیش از ۱۱۰ دامنه ثبت گردید.

Libra Cryptocurrency2.png

وضعیت مشابهی برای کیف پول کالیبرا، که قرار بود در سال ۲۰۲۰ عرضه شود، ثبت شد. در روز قبل از اعلام، ثبت‌نام کاملاً جدید بود و در روز بعد بیش از ۶۵ ثبت‌نام صورت گرفت.

Libra Cryptocurrency3.png

هرچند که همه آن‌ها جعلی نیستند، هرچند که بسیاری از آن‌ها بخشی از تلاش‌های سرزمینی هستند که در آن افراد فوراً به خرید دامنه‌ها امیدوار بودند که فیس‌بوک برای پرداختن به قیمت بهتر در زمان بعد پیشنهاد دهد.

این فعالیت هیجان‌انگیز کار می‌کند زمانی که مجوز مدیریت دامنه سطح بالا  .com، برای مقابله با دامنه‌های خریداری‌شده به‌عنوان بدعت به‌منظور استفاده از یک علامت تجاری، مقرراتی ندارد.

بااین‌حال، برخی از دامنه‌های ثبت‌شده جدید، اهداف نابغه‌تر را به خود جلب کرده‌اند تا خود را به وب‌سایت‌های قانونی Libra و Calibra یا ترویج کلاه‌برداری‌هایی که این نام‌ها را مورد سوءاستفاده قرار می‌دهند، جعل کنند.

به‌جای استفاده از TLD مشکوک به نظر می‌رسد، کلاه‌برداران به حمله همگرافی متوسل می‌شوند که ترکیبی از استفاده از سیستم رمزگذاری Punycode برای ایجاد دامنه‌هایی که به نظر مشروع می‌آیند استفاده می‌کند.

سایه‌های دیجیتال شش دامنه‌ای را یافتند که سایت اصلی Libra را تقلید می‌کنند، بعضی از آن‌ها فعال هستند و تقریباً مشابه وب‌سایت واقعی را تقلید می‌کنند.

الکس گایراخو از سایه‌های دیجیتال می‌گوید: "جنایتکاران عجیب‌وغریب می‌توانند کل وب‌سایت را جمع‌وجور کنند و دارایی‌های خاصی را تغییر دهند تا با نیازهای نامطلوب آن‌ها منطبق باشد." برخی از تفاوت‌ها باید زنگ‌زده شود.

به‌عنوان‌مثال، حتی اگر به‌صورت بصری کلون بسیار خوبی از وب‌سایت اصلی کالیبرا باشد، آخرین دامنه موجود در لیست قادر به ارائه یک اتصال امن نیست. این تفاوت ها و سایر تفاوت ها ممکن است توسط کاربران غیرفعال شود که به استفاده از پیشنهاد فعلی ناامید کننده عجله می کنند:
این پیشنهاد آشکارا یک کلاهبرداری است که با قربانی انتقال رمزنگاری Ethereum به آدرس تقلب کننده پایان می یابد. خوشبختانه، بسیاری از مردم برای این ترفند گول نخوردند.

برخی از کلاه‌برداران تلاش بیشتری نسبت به دیگران انجام دادند تا قربانیان را متوقف کنند؛ ازجمله پیوند به بیانیه مشروح در Cryptocurrency و سایر URL هایی که به وب‌سایت رسمی Libra اشاره دارد.

اما همچنین یک صفحه ورود به سیستم وجود دارد که می‌توانید از آن برای ورود به‌حساب کاربری فیس‌بوک یا Google استفاده کنید یا با یک آدرس ایمیل ثبت‌نام کنید. در نظر داشته باشید که همه شما می‌توانید در حال حاضر انجام دهید برای ثبت‌نام برای یک خبرنامه که به شما اجازه می‌دانم زمانی که کالیبرا در حال فعالیت است.
 

Libra Cryptocurrency5.png

نوع دیگری از کلاه‌برداری این است که سرورهای مجازی خصوصی (VPS) را ادعا کنند که دسترسی به بلوک چارچوب Libra دارند، اگرچه رمزنگاری ارز هنوز در دسترس نیست.

در libra-vps [.]‎ com، ارزان‌ترین پیشنهاد با توجه به تخفیف برای یک VPS مبتنی بر دبیان باقیمت ۲۰۰ دلار شروع می‌شود و می‌تواند به قیمت ۳۵۰ دلار برای سرور برتر با ۴ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی برسد.

"با استفاده از این VPS ها، شما دسترسی کامل به پروتکل Libra و تمام عملکردهای آن خواهید داشت. در عرض چند ثانیه می‌توانید یک کیف پول ایجاد کنید، سکه‌های Libra نیز ارسال و یا دریافت کنید.

Libra Cryptocurrency4.png

" هدف این وب‌سایت فقط برداشت۲۰۰دلار از حسابتان نیست بلکه بعد رفتن به این سایت‌ها  که پورت‌های شمارا به یک منبع ناشناخته باز می‌کند بدین معنی است که  مهاجم می‌تواند از این ارتباط برای نصب تمام انواع بدافزار، اعتبار برداشت و اطلاعات حساس و غیره شما استفاده کند. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط