۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۱۲:۳۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۷
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی:

فریب آگهی های اینترنتی "برنده شدن در قرعه کشی " را نخورید

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی گفت: جهت درامان ماندن از ترفندهای کلاهبرداران و افراد سودجو از اعتماد بی‌جا به دیگران خودداری کرده و فریب هر گونه آگهی، تماس یا پیامک از طرف دیگران در خصوص " برنده شدن|" را نخورید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی ضمن بیان این خبراظهار کرد: افراد سودجو و کلاهبرداران با برقراری تماس تلفنی و پیامکی با کاربران مبنی بر برنده شدن در مسابقه، قرعه‌کشی و ... آن‌ها را فریب داده و اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در این شیوه کلاهبرداران با اعتماد‌سازی و فریب کاربران آنان را جهت دریافت جوایز تشویق کرده و راه‌هایی را جهت دریافت هدایا اعلام می‌کنند، گفت: در روش اول آن‌ها جهت ارسال هدایا کاربران را به پای دستگاه عابر بانک هدایت نموده و در نتیجه حساب آنان را خالی می‌کنند.

این مقام مسئول افزود: در روش دیگر کاربران دچار فیشینگ شده به این صورت که کلاهبرداران جهت واریز هزینه پستی، سایتی را معرفی کرده و کاربران را به درگاه‌های جعلی هدایت کرده و با بدست آوردن اطلاعات حساب بانکی موجودی آن را به سرقت می‌برند.

سرهنگ نصرتی با اشاره به اینکه در بعضی از تماس‌ها این افراد شماره حساب و رمز دوم کارت افراد را برای ارسال جایزه از آن‌ها می‌خواهند، در حالیکه نیازی به حضور اشخاص در پای دستگاه عابر بانک نیست، گفت: باید توجه داشت که با ارسال شماره حساب و اطلاعات شخصی و رمز دوم کارت، افراد کلاهبردار می‌توانند حساب اشخاص را خالی کنند.

رئیس پلیس فتا آذرباییجان غربی تصریح کرد: جهت اطمینان از برنده شدن قبل از هر گونه اقدامی از منابع و مراکز رسمی، آن را پیگیری کنند. 

وی از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک و خلاف قانون آن را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) اعلام دارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط