۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۰۹:۲۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۹
در کردستان برگزار شد:

فرهنگسازی در فضای مجازی با تعامل سازنده پلیس فتا و شهرداری

کارگاه آموزشی یک روزه توسط کارشناسان پلیس فتا کردستان با موضوع آشنایی با فرصت ها ، تهدیدات و آسیب های فضای مجازی با حضور شهردار و کارکنان شهرداری شهرستان سنندج برگزار شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مجتبی بهمنی رئیس اداره پیشگیری از جرم پلیس فتا کردستان در ابتدای جلسه به روند رو به رشد جرائم در حوزه فضای مجازی اشاره کرد و گفت : با توجه به نفوذ گسترده اینترنت در زندگی امروز شهروندان ، جامعه و تاثیرات مثبت آن بر زندگی مردم، زمینه را نیز برای ارتکاب جرم مجرمان فراهم کرده است ، بنابراین امروز ما در سطح استان با روند رو به رشد جرائم از جمله کلاهبرداری‌های مالی و برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های بانکی شهروندان رو به رو هستیم.

کارشناسان ارشد پلیس فتا درادامه این کارگاه آموزشی در خصوص موضوعاتی مانند تهدیدات و چالش‌های مؤثر در حوزه شبکه‌های اجتماعی و اینترنت، حفاظت از حریم خصوصی در گروه‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی، درگاه‌های جعلی (فیشینگ) و عدم افشاء اطلاعات بانکی مطالبی را ارائه کردند.

این کارشناسان خاطر نشان کردند سهل انگاری‌، بی‌توجهی به حفاظت از حریم خصوصی، اعتماد بی‌جا،‌ عدم آگاهی و رعایت نکردن نکات امنیتی توسط کاربران هنگام استفاده از اینترنت می‌تواند مجرمان را در رسیدن به اهداف شوم خود کمک کند.

گفتنی است ، رئیس اداره پیشگیری از جرم پلیس فتا کردستان در پایان به قابلیت سایت پلیس فتا به عنوان پل ارتباطی با شهروندان اشاره کرد و بیان داشت :عموم مردم می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، یا با شماره تلفن ۰۸۷۲۱۸۲۳۲۷۴ گزارش کنند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط