رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۰۶:۵۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۸

اطلاعات خصوصی خود را هنگام فروش تلفن همراه ، کاملا حذف کنید

سرپرست پلیس فتا شهرستان بم از شناسایی عاملان اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی خانمی در فضای مجازی خبر داد و گفت:کاربران دقت کنند در زمان فروش گوشی تلفن همراه حتما از حذف اطلاعات خصوصی خود اطمینان حاصل کنند تا در دام سودجویان قرار نگیرند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : ستوانیکم شاهرخ بیانی سرپرست پلیس فتا شهرستان بم از توابع کرمان در تشریح این خبر گفت :در پی وصول شکایت یک خانم مبنی بر اینکه افرادی ناشناس با تهدید به  انتشار عکس‌های شخصی او در فضای مجازی اقدام به اخاذی از وی کرده، این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد شاکی مدتی قبل با این تصور که اطلاعات شخصی خود را از گوشی موبایل حذف کرده است، اقدام به فروش آن نموده و همین امر زمینه سوء استفاده این افراد را فراهم کرده است.

ستوانیکم بیانی گفت :کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات گسترده و اقدامات فنی و مهندسی موفق شدند متهمان را که که یک زن و دو مرد بودند را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و بعد از تکمیل پرونده به مراجع قضایی تحویل دادند.

وی در توصیه به هم وطنان عنوان کرد: از آ‌ن‏‌جا که اطلاعات ذخیره شده در دستگاه تلفن همراه، بخشی در حافظه دستگاه قرار می‏‌گیرد، باید همواره هنگام تعویض و فروش یا ‏‏‏‏تعمیر گوشی تلفن همراه، اطلاعات ذخیره شده در حافظه گوشی را پاک نماییند و در آخر  شهروندان در حفظ و نگهداری اطلاعات شخصی و خانوادگی خود حساسیت بیشتری به خرج داده تا بدین طریق در معرض سوء استفاده شیادان قرار نگیرند.

سرپرست پلیس فتا شهرستان بم گفت: کاربران شبکه های اجتماعی می توانند جهت کسب اطلاعات و ارتقاء آگاهی های خود در این زمینه و یا در صورت برخورد با مواردی که درخصوص آن تخصص و دانش لازم را ندارند به سایت www.cyberpolice .ir  مراجعه تا اطلاعات جامع و کافی کسب نمایند که به طور حتم مطالعه آنها می تواند از وقوع جرم و قربانی شدن افراد در جرایم سایبری جلوگیری کند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط