رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:04
کد خبر: 143325

کلاهبرداری 13 میلیون تومانی به بهانه فروش سوالات آزمون سراسری

سرپرست پلیس فتا استان لرستان از دستگیری فروشنده قلابی سوالات آزمون سراسری خبر داد و گفت: متهم با این ترفند از داوطلبان کنکور بیش از 13 میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ  آرش ابراهیمی سرپرست پلیس فتا لرستان،در تشریح این خبر گفت: شخصی با راه اندازی کانال تلگرامی با عنوان قلم طلایی یا "GOLD_GHALAM" با 206 عضو اقدام به فروش سوالات جعلی بعنوان سوالات ازمون سراسری 98 می کرد که توسط کارشناسان پلیس فتا بروجرد شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم در ابتدا دستگیری سعی در فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و مستندات جمع آوری شده به ناچار لب به اعتراف  گشود و جرم خود را قبول کرد.

سرهنگ ابراهیمی گفت: با استخراج ادله و مستندات لازم مشخص شد ، حدود 165 نفر اغفال تبلیغات وسوسه انگیز متهم شده و اقدام به خرید سوالات آزمون کرده بودند که در مجموع بیش از 13 میلیون تومان به حساب متهم واریز شده بود.

وی افزود: متهم آزمون و کلید سوالات موسسات کنکور را در قالب سوالات آزمون سراسری به قربانبان خود ارایه می کرد . 

سرپرست  پلیس فتا لرستان به داوطلبان آزمون های دانشگاهی و استخدامی در خصوص فروش یا واگذاری هرگونه سوال قبل از برگزاری آزمون  هشدار داد و گفت: کلاهبرداران در فضای مجازی برای فریب قربانبان خود از هر ترفند و ابزاری استفاده می کنند.

وی از شهروندان در خواست کرد:در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  قسمت ثبت گزارشات مردمی  به پلیس فتا اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط