رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۰:۵۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۵
رئیس پلیس فتا اصفهان :

تبلیغ وام آسان در فضای مجازی شهروند اصفهانی را گرفتار کرد

رئيس پليس فتا استان اصفهان از دستگيری كلاهبرداری كه در يكی از سايت‌های تبليغاتی به بهانه اعطای وام از شهروندان كلاهبرداری می‌كرد ، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با عنوان اعطای وام فوری بدون ضامن از وی کلاهبرداری کرده است ، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ مرتضوی گفت: با توجه به مشکلات شدید اقتصادی شاکی با مراجعه به بانک‌ها و روبه رو شدن وی با شرایط بانک‌ها برای اخذ تسهیلات، به فضای مجازی رجوع کرده و با توجه به تبلیغات اغوا کننده ارائه تسهیلات بانکی به صورت آسان در دام کلاهبرداران سایبری گرفتار شده است.

وی افزود: معمولا افرادی که با این شگرد از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند، ابتدا با ارائه فرم‌ها و قراردادهای مختلف اقدام خود را قانونی جلوه داده و اعتماد شاکی را جلب می‌کنند، به طوری که شاکی فریب این افراد را خورده و اقدام به تکمیل فرم ها و ارسال مدارک خود و واریز مبلغ شش میلیون ریال به حساب متهم کرده است.

این مقام مسئول بیان کرد: با بررسی‌های فنی و اقدامات تخصصی ،متهم مورد شناسایی قرار گرفت و برای انجام مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد . 

رئیس پلیس فتا استان اصفهان به شهروندان توصیه کرد: امروزه کلاهبرداری‌های مالی در فضای مجازی با شیوه و شگردهای خاصی از جمله پرداخت وام به شهروندان صورت می‌گیرد، بنابراین متقاضیان دریافت وام حتما به بانک مراجعه نمایند و به هیچ عنوان به تبلیغاتی که در فضای مجازی و یا شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکنند، همچنین جمع آوری اطلاعات شهروندان از دیگر شگردهای کلاهبرداران سایبری است که با ترفند اعطای وام اطلاعات شهروندان را جمع آوری می‌نمایند، بنابراین شهروندان به هیچ عنوان به این تبلیغات اعتماد نکرده و اطلاعات خود را با پر کردن فرم‌های دروغین در اختیار اینگونه افراد نگذارند.

سرهنگ مرتضوی از کاربران فضای مجازی درخواست کرد : در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط