رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:48
کد خبر: 143329

چگونه از حالت مخفی مطالعه در کروم استفاده کنیم

در کروم 75 حالت مخفی "reader" وجود دارد که  با به حداقل رساند صفحات خواندن متن را آسان‌تر می‌کند. اما به طور پیش فرض فعال نیست.

چندین سال‌ است که گوگل در حال کار بر روی این ویژگی در نسخه دسکتاب کروم است، در حال حاضر به جای دستورات مخفی اضافی فقط با یک Flag می‌توان به آن دسترسی داشت.

انتظار می‌رود گوگل به‌زودی این ویژگی را بدون نیاز به پرچم‌ها در نسخه‌ای پایدار عرضه کند. انتظار می‌رود گوگل بدون نیاز به پرچمی، نسخه پایدار آن را ارائه دهد. 

 

نحوع فعال نمودن حالت Reader

ابتدا باید مطمئن شوید که نسخه 75 کروم نصب باشد. روی دکمه سه نقطه در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. بر روی Help کلیک کرده و گزینه About Chome را انتخاب کنید.

1.png

در این حالت نسخه فعلی کروم نمایش داده شده و جهت به روز رسانی خودکار جست و جو آغاز می‌شود. اگر آپدیت در دسترس باشد، بصورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. جهت تکمیل نصب گزینه "Relaunch" را انتخاب کنید.

2.png

اگر کروم نسخه‌ ۷۴ است و آپدیت در دسترس نیست، باید منتظر ارائه نسخه 75 آن برای همه کاربران باشید. این نسخه در چهار ژوئن منتشر شده است، ولی ساخت‌های پایدار به‌آرامی طی چهار مرحله منتشر می‌شوند. 

در کروم 75 یک تب جدید باز نموده و  جهت وارد شدن مستقیم به حالت مطالعه عبارت chrome://flags/#enable-reader-mode را وارد کنید.

3.png

در منوی کشویی گزینه Enabled را انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه پایین صفحه کلیک کرده تا مرورگر شما مجددا راه اندازی شود. هنگامی که شروع به کار می‌کند، حالت Reader فعال می‌گردد.

4.png

نحوه استفاده از حالت Reader کروم

حالت Reader در کروم بسیار راحت است. هنگامی که در یک صفحه هستید جهت استفاده از حالت مطالعه از منوی سه نقطه در بالای صفحه گزینه Distill page را انتخاب کنید. همچنین، انتظار می‌رود یک میانبر در برخی از موارد در دسترس باشد.

5_0.png

در عرض چند ثانیه صفحه‌ای با بدون تبلیغ، ستون اضافی و فقط با متن و تصاویر نشان داده خواهد شد.

اگر می‌خواهید دوباره تمام صفحه را مشاهده کنید، فقط روی دکمه برگشت کروم کلیک کنید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط