۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۰
infosecurity نوشت:

گزارش بریتانیا از احراز هویت بیومتریک با کلمات عبور

با توجه به تحقیقات GMX. تقریباً یک‌سوم از افراد در انگلیس هنوز ترجیح می‌دهند تا از کلمات عبور برای تأیید هویت خود در اعتبارسنجی بیومتریک استفاده کنند.

در متن این گزارش آمده است، ۳۰ درصد از کاربران پیشنهاد استفاده از روش تایپ رمز عبور برای دسترسی به‌حساب‌های آنلاین و تلفن همراه خود را عنوان کرده‌اند. علاوه بر این، ۲۲  درصد نیز گفته‌اند که دوست دارند از بیومتریک اثرانگشت، صورت یا صدای خود استفاده کنند.

طبق گفته GMX سی درصد از پاسخ‌دهندگان دارای حداقل ۱۰ حساب مختلف آنلاین هستند و در ادامه بیشتر ۴۳ درصد از به خاطر سپردن تعداد رمزهای عبور که باید به یاد داشته باشند، اضطراب دارند. هشدار، ۸ درصد نیز احساس می‌کنند که یادآوری گذرواژه‌های آن‌ها بعد از تغییر شغل یا طلاق گرفتن بسیار استرس‌زا است.

این استرس مربوط به تعداد دفعاتی است که حساب‌های آنلاین آن‌ها قفل‌شده‌اند: ۱۹ درصد گفته‌اند که حداقل یک‌بار در ماه به دلیل تلاش‌های نادرست برای دسترسی به‌حساب کاربری خود با قفل شدن آن روبرو شده‌اند. با توجه به انتخاب بین سرویس ورود تکی (SSO) (جایی که می‌توانید با هر وسیله‌ای - لپ‌تاپ، کامپیوتر، گوشی هوشمند، و غیره وارد شوید) یا سرویس مدیر رمز عبور (که هر سرویس باید جداگانه با گذرواژه خود وارد سیستم شود)، ۳۲ درصد (SSO) را ترجیح داده و ۲۴ درصد سرویس مدیر رمز عبور را انتخاب کردند.

password1.jpg

Jan Oetjen مدیرعامل GMX گفت: "این نظرسنجی نگاه مثبتی است و نشان می‌دهد زمانی که نگرانی سرویس‌گیرندگان از حفظ حریم خصوصی آن‌ها برطرف شود، کاربران آماده پذیرش احراز هویت بیومتریک هستند، ، بنابراین سرویس‌دهندگان برای پاسخگویی به تقاضای حفظ حریم خصوصی کاربران باید نشان دهند که آن‌ها مطابق با تمام قوانین مربوطه به آن عمل می‌کنند." "این کار که ترکیبی از آسودگی و حفاظت از داده را برای کاربر فراهم می‌کند، موجب تقاضای بیشتر برای استفاده از امنیت بیومتریک خواهد شد." 

بااین‌حال، به نظر نمی‌رسد که مردم انگلستان تکنیک‌های پیشرفته بیومتریک را پذیرفته باشند. اسکن عنبیه (۴ درصد)، تشخیص صورت (۱ درصد) و تشخیص صدا (۱ درصد) به‌سختی به‌عنوان یک روش احراز هویت ترجیحی توسط کاربر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

نظرسنجی از ۱۰۵۰ نفر در انگلیس به‌وسیله سرویس پست الکترونیک شرکت GMX در سال ۲۰۱۶ به‌صورت یک مطالعه تحقیقاتی انجام شد. طبق این تحقیق، افرادی که ترجیح می‌دادند با روش کلمه عبور کار کنند، در سال جاری تقریباً از ۶۱ درصد به نصف رسیده است.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط