۱۳۹۸-۰۴-۲۰ ۱۰:۰۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۷
رییس پلیس فتا کیش مطرح کرد:

خرید اینترنتی با استفاده از وجوه سرقتی در جزیره کیش

رئيس پليس فتا کيش به کیشوندان هشدار داد : در هنگام فروش کالا و یا حتی واریز وجه به حسابشان از طرف افراد، دقت کنند تا از گرفتاری در دام کلاهبرداران جلوگیری شود .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ " محمدرضا رضایی "رییس پلیس فتا کیش اعلام داشت:در پرداخت های اینترنتی که وجه کالا با استفاده از اینترنت و با ابزارهای هوشمند انتقال می یابد، فرصتی برای مجرمان سایبری دست داده است که پس از دستیابی به اطلاعات حساب های قربانیان خود، خریدهای اینترنتی خود را از طریق این حساب ها انجام دهند و خیلی هوشمندانه و زیرکانه سعی در به جا نگذاشتن ردپابی از خود در فضای سایبری دارند.

وی ادامه داد :جزیره کیش که یک جزیره توریستی و گردشگری است، ارائه دهندگان خدمات توریستی و فروشندگان کالا باید در برابر افرادی که برای پرداخت هزینه های خود تصمیم به پرداخت اینترنتی هزینه ها را دارند، کمی هوشمندانه تر ظاهر شوند، به تازگی تجار و کسبه زیادی ضمن مراجعه به این پلیس مطرح می کنند که به دلیل ورود این وجوه سرقتی به حسابهای بانکیشان دچار مشکلاتی شده اند و از این پلیس تقاضای رسیدگی می کنند.

رئیس پلیس فتا کیش با اشاره به این شیوه کلاهبرداری گفت : تجار و کسبه با توجه به شروع جشنواره های تابستانی جزیره کیش و مسافرت گردشگران به این جزیره، در هنگام فروش کالا و یا حتی واریز وجه به حسابشان از طرف افراد، دقت کنند تا از گرفتاری در دام کلاهبرداران جلوگیری به عمل آید.

سرهنگ رضایی با تاکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به صورت آنلاین دریافت کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط