۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۱:۱۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۳۲
رئیس پلیس فتا بوشهر خبر داد :

نشر اکاذیب در فضای مجازی بر علیه پزشک معروف شهر

رئیس پلیس فتا استان بوشهراز شناسایی فردی که با انتشار مطالب دروغین علیه پزشک معروف شهر باعث از بین رفتن شخصیت کاری و اجتماعی او شده بود خبر داد و گفت : انگیزه متهم ،افزایش بازدید کنندگانش در یکی از شبکه اجتماعی بوده است . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ مهدی قاسمی رئیس پلیس فتا استان بوشهر درتشریح این پرونده از دستگیری فردی که بر علیه پزشک معروف شهر ، مطالب خلاف واقع در فضای مجازی منتشر کرده بود ، خبر داد و گفت: متأسفانه برخی از افراد به دلیل عدم اطلاع از صحت و سُقم یک مطلب و تصویر دست به کارهای ناشایست و تخریب چهره دیگران در فضای مجازی می زنند.

این مقام انتظامی ادامه داد:  پزشکی با مراجعه به پلیس فتا بوشهر اعلام داشت فردی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی، مطالبی خلاف واقع و با فتوشاپ تصاویری دروغین را بر علیه او بارگزاری کرده و اعمالی برخلاف حقیقت را به وی منتسب نموده ، اقدام به تشکیل پرونده قضایی کرد. 

سرهنگ قاسمی با اشاره به اینکه عمق موضوع تا حدی بود که حتی بعضی از همکاران وی نیز با دیدن این محتویات، بعضی از قسمت‌های آن را باور کرده بودند ، اظهار داشت : رسیدگی در خصوص مشخص نمودن گرداننده پیج مذکور در دستور کار تیمی از کارشناسان اداره مبارزه با جرایم سایبری مرکز استان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا بوشهر ازشناسایی و دستگیری متهم با مجوز قضایی خبر داد و گفت : متهم ضمن اعتراف به جرم خود ، انگیزه اش را  شایعاتی که برعلیه این پزشک شنیده بود و بدون بررسی صحت آن و صرفاً جهت بالا بردن آمار بازدیدکنندگان صفحه مجازی خود، اقدام به تولید و بارگزاری این مطالب و تصاویر نموده بود، بیان کرد . 

این مقام مسئول با بیان اینکه انتشار اینگونه مطالب و موضوعات در فضای مجازی ممکن است چه ضربه ای به حیثیت شغلی و آبرویی یک پزشک در اجتماع بزند،ادامه داد : با توجه به روشن شدن موضوع و اعتراف متهم به انجام فعل مجرمانه،پرونده جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد .  

وی به شهروندان متذکر شد: برای عمل مجرمانه این متهم،در قانون جرایم رایانه ای،افزون بر اعاده حیثیت،مجازات‌هایی شامل حبس یا جزای نقدی و یا به تشخیص مقام قضایی هر دو مجازات بصورت همزمان پیش‎بینی شده است و در اسلام هم بر اهمیت و ضرورت حفظ آبروی مسلمان بارها و بارها تأکید شده است. 

سرهنگ قاسمی از کاربران فضای مجازی خواست که به شایعات منتشر شده در شبکه های اجتماعی توجهی نکرده و بدون علم واطلاع از صحت و سقم یک مطلب و تصویری، آن را در گروه‌های مختلف باز نشر نکنند و در این مورد خاص نیز با اشتباه یک متهم ممکن است زحمات قشر خاصی از جامعه زیر سوال برود و بعضاً جبران آن یا غیرممکن است و یا به‌سختی صورت می گیرد. 

رئیس پلیس فتا بوشهر با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به کاربران توصیه کرد: از مطالب آموزشی این سایت استفاده کنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط