۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۱:۲۱
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۰۲

مصرف ۵ گیگابایت اینترنت توسط نیسان برای آزمایش فناوری قابلیت عکس برداری سه‌بعدی در خودرو برای رانندگان

شرکت نیسان می‌خواهد شیشه جلو خودرو را به پورتال‌های دنیای مجازی تبدیل کند. در نمایشگاه CES  2019 ( بزرگ‌ترین نمایشگاه گجت و فناوری دنیا) سازنده‌ی ژاپنی از وسیله‌ای  با فناوری  I2V به نام  نامرئی  در نامرئی رونمایی کرد و برای  اثبات آن در شرایط واقعی ژاپن از مزیت ۵ گیگ استفاده کرد. درحالی‌که نامش باعث می‌شود تا شبیه جادو به نظر برسد ، I2V تنها راهی است که اطلاعات را از یک گیرنده‌ی  پردازنده خودرو همچون ابر،  بر روی میدان دید راننده نمایش می‌دهد. آنها را به‌عنوان  واقعیت افزوده  (AR  ( در مقیاس بزرگتر یا نمایشگر سرپایی روی استروئید درنظر بگیرید . 

I2V  با تکیه بر سیستمی به نام حسگر فراگیر omni – sensing) ) ،  به‌عنوان مرکزی برای اطلاعات  مرتبط عمل می‌کند ، که به‌عنوان گرافیک شناور در محدوده‌ی اشیاء مرتبط  سازماندهی شده و نمایش داده می‌شود - درست مثل یک بازی ویدئویی. در حقیقت کل مجموعه، توسط فناوری واحد (  Unity Technologies ) توسعه‌یافته است که در زمینه‌ی کسب‌وکار از طریق بازی شروع به کارکرد. رانندگان همچنین می‌توانند از طریق امکانی که نیسان  آن را Metaverse می‌نامد، به محیطی مجازی متصل شوند که با دیگر کاربران مشترک است  که  این اجازه می‌دهد تا افراد  در داخل خودرو با تصاویر سه‌بعدی مجازی ظاهر شوند . 

ytewqw.jpg

به گفته این شرکت، این فناوری دارای بسیاری از کاربردهای احتمالی است. اگر  بیرون از خودرو هوا بارانی باشد، I2V می‌تواند تصویری از آب‌وهوای آفتابی را در داخل خودرو بسازد. رانندگان برای دریافت اطلاعات در مورد مکان‌هایی که در حال سفر به آنها هستند  و  یا مربیان رانندگی برای کمک به بهبود مهارت‌های خود می‌توانند از راهنماهای محلی استفاده کنند . خودرو همچنین می‌تواند از فناوری ایی  استفاده کند تا به رانندگانی که در نزدیکی  خطراتی همچون میدان دید ضعیف یا سطوح جاده غیرعادی هشدار دهد یا راه‌های دیگر برای جلوگیری از ترافیک پیشنهاد کند .
نیسان در ماه مارس ۲۰۱۹ ، آزمایش فناوری در ژاپن را آغاز کرد و توضیح داد که آزمایشات واقعی آن با فناوری  فوق سریع ۵G امکان‌پذیر است. اتصال بی‌سیم با سرعتی پایین بر مبنای ونی  که  شرکت در بازارهای خارج از کشور به فروش می‌رساند، اطلاعات تصویری را به‌منظور آزمایش خودرو انتقال می‌دهد و دوربین داخل ماشین، تصاویر اتومبیل را به‌طور هم‌زمان نشان می‌دهد. هدف  از این آزمایش این است که افراد چگونه با اتومبیل سفر می‌کنند و کسانی که از طریق تصاویر نمایان می‌شوند، حضور یکدیگر را از طریق نقطه‌ی اتصال کاربری حس می‌کنند . 

gkljjf.jpg

سالهاست که این فناوری از رسیدن به تولید انبوه دور است ، حتی اگر به گونه ایی ظاهر شود که در دنیای واقعی کار می‌کند، به نظر می‌رسد که I2V  منحرف‌کننده است، رانندگان بدون اینکه سر خود را بچرخانند تا با کناردستی‌شان در مورد فوتبال صحبت کنند ، به‌اندازه کافی دچار مشکل می‌شوند، این فناوری به نظر برای خودروهای بدون سرنشین مناسب‌تر است، بااین‌حال نیسان و دیگر خودروسازان در حال کار بر روی آن هستند . 
به‌روزرسانی شده در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۱۹ ،  اطلاعات اضافه‌شده در مورد فناوری نیسان در استفاده از  ۵ گیگابایت.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط