رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 143422

دستگیری عامل انتشار تصاویر شخصی در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان درفضای مجازی ، خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرگرد یوسف شاکری رئیس پلیس فتا خراسان شمالی  در توضیح این خبر، گفت: چندی قبل زن جوانی به پلیس فتا مراجعه و از انتشار تصاویرش در فضای مجازی توسط فردی نامشخص شکایت کرد.

وی عنوان کرد: زن جوان در اظهارات خود به مأموران بیان کرد مدتی است که فردی با استفاده از تصاویر و اطلاعات شخصی‌اش در فضای مجازی اقدام به ایجاد کاربری و انتشار تصاویر شخصی وی کرده است  .

سرگرد شاکری با بیان اینکه درهنگام رسیدگی به پرونده متهم همچنان به فعل مجرمانه خود ادامه می‌داد، گفت: در کمترین زمان ممکن متهم  که از دوستان  شاکیه بود ، شناسایی شد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: نتیجه تحقیقات انجام‌شده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت و با هماهنگی‌های قضائی، متهم دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس فتا منتقل شد.

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی از انکار متهم به ارتکاب این اقدام مجرمانه خبر داد و گفت: این متهم اینستاگرامی که در برابر اسناد و مدارک پرونده هیچ راه فراری نداشت، لب به اعتراف گشود.

وی انگیزه متهم را اختلافات شخصی و انتقام‌جویی عنوان و به عموم مردم به‌ویژه بانوان توصیه کرد: از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند و در تعامل با دیگران  در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی رعایت احترام به حریم خصوصی افراد ضروری است، لذا همیشه حواستان باشد که اعتماد، باعث واکنش سریع شما برای ارسال مطالب شخصی نگردد و فضای مجازی را فضایی امن برای ارسال اطلاعات خصوصی خود به افراد غیرقابل‌اعتماد ندانید .

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضایی، از شهروندان خواست : در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک،کلاه‌برداری، محتوای مجرمانه ، آن را از طریق بخش ارتباطات مردمی در وب‌سایت پلیس فتا به آدرس  www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط