۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۳:۴۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۱
پلیس فتا گیلان خبر داد:

اخاذی خواستگار تلگرامی از دختر جوان

سرپرست پلیس فتا گیلان از کشف یک پرونده اخاذی با ترفند ازدواج خبر داد و گفت:عکس‌های شخصی و خانوادگی هر فردی جزئی از اطلاعات محرمانه او به‌حساب می‌آید و باید از آن به‌خوبی محافظت کنیم.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا : سرگرد ایرج پورمستمند سرپرست پلیس فتا گیلان در تشریح این خبر گفت:در پی مراجعه خانمی جوان به این پلیس و طرح شکایتی با این عنوان که مدتی است از طریق شبکه اجتماعی تلگرام با فردی آشنا شدم و این شخص ضمن جلب اعتماد من با وعده ازدواج باعث شد عکس‌های شخصی و خانوادگی خود را در تلگرام برای وی ارسال کردم، وی پس از مدتی من را تهدید کرد که اگر به خواسته‌های او تن ندهم عکس‌هایی که در تلگرام برای او ارسال کردم را منتشر خواهد کرد. 

این مقام مسئول افزود:با توجه به حساسیت موضوع با اخذ دستور قضایی،پیگیری پرونده در دستور کار کارشناسان خبره این پلیس قرار گرفت.

سرگرد پورمستمند افزود:کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی اظهارات شاکی و انجام تحقیقات فنی،متهم ۲۵ ساله را در همین رابطه در رشت دستگیر کردند.

وی بابیان اینکه متهم با مشاهده مستندات مربوطه به جرم خود اعتراف کرد و دلیل این اقدام را رسیدن به خواسته‌های نامشروع خود اعلام داشت،خاطرنشان کرد:در این زمینه متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد. 

این مقام انتظامی به کسانی که ممکن است موجب ضرر آبرویی یا شرافت یا افشای اسرار خانوادگی شود،خواه تهدیدکننده به این واسطه،تقاضای مال به‌قصد اخاذی کرده یا نکرده باشد،جرم مستقلی است که بر اساس ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی تا ۷۴ ضربه شلاق و یا دو سال حبس برای آن در نظر گرفته‌ شده است.

سرپرست پلیس فتا استان گیلان در پایان از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط