۱۳۹۸-۰۴-۲۴ ۰۷:۲۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۳

AI چهره شخصیت‌های واقعی را خلق می‌کند

همه ما خیلی خوب می‌دانیم که امروزه تکنولوژی هوش مصنوعی می‌تواند به سادگی بسیاری از چیزهای فوق العاده‌ای که ما هنوز تصور آن را حتی نکرده‌ایم، پرده برداری کند. حال حاضر با توجه به آخرین گزارش‌ها، به تازگی یک محقق فن آوری، یک وب سایت مبتنی بر AI را ایجاد کرده است که به سادگی عکس‌هایی از انسان‌هایی که وجود ندارند ایجاد می‌کند.

اگر ما در عکس‌هایی که در زیر ذکر شده‌اند، به طور دقیق نگاه کنیم، به سادگی متوجه می‌شویم که آن‌ها واقعی هستند. همانطور که احساسات مانند شادی، جدی بودن و حتی خجالت کشیدن، اما واقعیت این است که این افراد واقعی نیستند، زیرا آن‌ها وجود حیاتی ندارد. آنها توسط AI (هوش مصنوعی) تولید شده‌اند و اگر شما متخصص نیستید، این امر غیر قابل تشخیص است.

AI3.png

این عکس‌ها توسط AI (هوش مصنوعی) وب سایت "ThisPersonDoesNotExist" ایجاد شده است، که تنها هدف آن ایجاد عکس‌هایی از افرادی است که وجود خارجی ندارد. لازم به ذکر است شما هر بار که صفحه را دوباره بارگذاری می‌کنید، فرد جدید و کاملا منحصر به فردی توسط AI از پورتال تولید می‌شود.

توانایی AI (هوش مصنوعی) برای ترکیب چشم‌ها، بینی‌ها، دهان با تلفیق یک تن پوستی و ایجاد یک چهره طبیعی به نظر عجیب و غریب است، ولی در حال حاضر این امر تحقق پیدا کرده است. از این رو، برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی که قادر به اختراع مردم هستند واقعا وحشتناک هستند.

وب سایت ThisPersonDoesNotExist توسط Philip Wang، مهندس کامپیوترساخته شده است، وی که از تحقیق انجام شده روی تراشه گرافیکی NVIDIA استفاده کرده است، با هزاران عکس از افراد واقعی این اپلیکیشن را آموزش داده است.

این AI از یک نوع شبکه عصبی به نام GAN استفاده می کند که تمام این اطلاعات را جمع می کند و چهره‌های کاملا جدیدی را ایجاد می‌کند که وجود ندارد.

بدون شک این تکنولوژی دارای بسیاری از کاربردهای مفید می‌باشد، از جمله امکان کمک به طراحان گرافیک و کاریکاتوریست‌ها برای ایجاد شخصیت‌ها. اما از آن سو افراد سود جو برای هتک حیثیت خیلی آسان از این تکنولوژی برای جعل هویت شخصیت‌های معروف، اخبار دروغین، تشفیش اذهان عمومی برای از بین بردن شهرت افراد مشهور، و غیره...

AI1.jpg

مترجم: مسعود سلطانیان

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط