۱۳۹۸-۰۴-۲۴ ۰۹:۱۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۵:۰۴
اخبار فناوری

نحوه قرار دادن یک فایل متنی در Google Docs

یاد بگیرید چگونه متن را که از سند اصلی خود در Google Docs جداگانه نمایش داده شده است، یا از طریق یک جدول و یا به صورت نقاشی اضافه کنیم.

حداقل دو راه برای وارد کردن یک فایل متنی در Google Doc وجود دارد، به شکل جدول و یا به شکل نقاشی. هر دو روش به شما اجازه می دهد متن را در یک Doc اضافه کنید. هر دو روش به کپی کردن، چسباندن، انتخاب و حرکت دادن متن منجر می‌شود.

اما روش‌های متفاوتی - متن در یک جدول و متن در یک نقاشی - امکان قالب بندی متمایز و قابلیت‌های طرح بندی را فراهم می‌کند. در این قسمت به تفاوت این دو روش اشاره می‌کنیم.
نحوه قرار دادن متن در یک جدول در

Google Docs
اگر می‌خواهید یک فایل متنی را در Google Docs در دستگاه‌های همراه Android یا iOS یا در Google Docs در وب ویرایش کنید، یک جدول را وارد کنید. این برنامه توانایی ویرایش محتویات یک جدول در هر دستگاه را ارائه می‌دهد. در حالی که اندازه جدول پیش فرض دارای سه ستون و سه ردیف است، شما می‌توانید یک جدول را به یک سلول واحد، یک ستون و یک ردیف به آن متن اضافه کنید و کاهش دهید.

برای اضافه کردن یک Text box در یک جدول تک سلولی در Google Doc در iOS یا Android
-  روی + ضربه بزنید.
-  روی Table ضربه بزنید
-  در سمت راست ستون‌ها، پیکان پایین را برای کاهش تعداد ستون‌ها به ۱ ضربه بزنید.
-  به سمت راست ردیف‌ها، برای کاهش تعداد ردیف‌ها به ۱ به پایین پیکان ضربه بزنید.
-  بر روی insert table کلیک کنید.
-  سیستم یک جدول یک سلولی را نشان می‌دهد که در آن شما می‌توانید متن را وارد کنید.

1_0.jpg

 

برای قرار دادن یک فایل متنی در Google Doc در Android یا iOS
-    روی + ضربه بزنید. ۲
-    روی table ضربه بزنید
-    تعداد ستون‌ها را مشخص کنید.
-    تعداد ردیف‌ها را مشخص کنید.
-    روی isert table کلیک کنید.
-    متن را در جدول وارد کنید.

2_4.jpg

برای اضافه کردن یک فایل متنی در یک جدول تک سلولی در Google Doc در دسکتاپ  Chrome
-  مکان نما را در محل Doc قرار دهید، جایی که می‌خواهید جدول خود را وارد کنید.
- insert table را انتخاب کنید
-  یک جدول یک در یک را انتخاب کنید.
- متن را در سلول وارد کنید.

در Google Docs تحت وب،  Insert را انتخاب کنید، سپس table، یک سلول یک در یک را انتخاب کنید، سپس متن را اضافه کنید.
در هر مورد، می‌توانید هر متنی که در جدول وارد می‌کنید را انتخاب کنید و فونت، اندازه فونت، نوع و رنگ را تنظیم کنید. در دستگاه‌های تلفن همراه، متن را در سلول انتخاب کنید، سپس روی نماد قالب متن در بالای صفحه کلیک کنید، با چهار خط افقی به سمت راست آن. در Google Docs در Chrome تحت وب، متن داخل سلول را انتخاب کنید، سپس قالب را با کنترل قلم در نوار منو در قسمت Format ‎/ Text option تنظیم کنید.

در Google Docs تحت وب، می‌توانید عرض یک جدول وارد شده را با انتخاب یک قسمت از جدول، سپس کشیدن سمت چپ یا راست تنظیم کنید. همین طور شما می‌توانید ارتفاع یک جدول را با انتخاب بالا یا پایین یک جدول و کشیدن آن به بالا یا پایین تنظیم کنید.

نحوه قرار دادن متن در Drawing در Google Docs

برای حداکثر کنترل بر روی ظاهر متن، برای قرار دادن یک نقاشی از Google Docs در وب استفاده کنید، سپس متن را درون نقاشی قرار دهید.

برای اضافه کردن متن در یک نقاشی در حالی که در Google Docs در وب:
-    Insert Drawing را انتخاب کنید برای ایجاد یک طراحی جدید در Google Doc

c.png

-    در حالی که Drawing ontrols نمایش داده می‌شود، آیکن فایل متنی را انتخاب کنید، که با حروف T و چهار خط اطراف آن با حلقه‌های کوچک در هر گوشه آن نمایش داده شده است.

d.jpg

-    برای اضافه کردن فایل متنی مکان نما خود را در داخل Drawing قرار داده و بر روی آن کلیک کنید.
-    متن را وارد کنید.
-    پس از اتمام، گزینه "ذخیره و بستن" را انتخاب کنید.

e.png

در یک Drawing، شما می‌توانید Text box را انتخاب کنید، سپس کادر متن را در داخل نقاشی تغییر یا حرکت دهید. شما همچنین می‌توانید فونت، نوع و قالب متن را با کنترل‌های منو در بالای قسمت طراحی تنظیم کنید. توجه: منوی افقی سه نقطه دسترسی به تنظیمات اضافی را فراهم می‌کند. یا نقطه کوچکی را در انتهای خط که در بالای یک منطقه متنی قرار دارد را انتخاب کنید، سپس مکان نما خود را جهت چرخاندن کادر متن حرکت دهید.

برای دسترسی به گزینه‌های قالب بندی متن Actions Actions و Word Art را انتخاب کنید. این حروف بزرگتر را با یک رنگ از انتخاب شما پر می‌کند.

برای تنظیم اندازه Drawing مورد نظر آن را در Google Doc خود در وب انتخاب کنید. هر گوشه‌ای از نقاشی را انتخاب کنید و سپس آن را برای تنظیم اندازه نقاشی بکشید. شما همچنین ممکن است In Line، Wrap Text یا Text Break را در زیر نقاشی برای تغییر نحوه گردش متن اصلی در اطراف نقاشی انتخاب کنید. همین طور با یک نقاشی انتخاب شده، ویرایش را در گوشه پایین سمت چپ برای بررسی و یا تغییر محتویات نقاشی را انتخاب کنید.

f.png

توجه داشته باشید که Drawing که به Google Doc وارد شده است در «اسناد Google در Android و دستگاه‌های iOS نمایش داده می‌شود. با این حال، از ژوئیه ۲۰۱۹، شما نمی‌توانید محتویات نقاشی شده را با برنامه‌های Google Docs همراه ویرایش کنید، اگر چه ممکن است یک نقاشی درج شده کپی، انتقال یا حذف کنید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط