۱۳۹۸-۰۴-۲۴ ۱۰:۱۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۰
پلیس فتا هشدار داد :

تمدید آگهی ترفندی از سوی کلاهبرداران

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بیشتر گرفتاری‌های افراد در نتیجه اعتماد بی‌جا به دیگران و ناآگاهی است گفت: به هیچ عنوان شهروندان نباید فریب تماس های تلفنی، پیامک، آگهی‌های تبلیغاتی و ... را در فضای مجازی بخورند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ کارآگاه اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در تشریح این موضوع اظهار داشت : به تازگی کلاهبرداران با صاحبان آگهی در سایت‌های تامین نیازمندی‌ها از قبیل شیپور و دیوار و غیره جهت جلوگیری از حذف آگهی و تمدید آن تماس گرفته و از آن‌ها مبلغ ناچیزی درخواست می‌ کنند.

وی ادامه داد: در این شیوه کلاهبرداران جهت واریز وجه لینکی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و با توجه به اینکه مبلغ درخواستی ناچیز می‌باشد ، صاحبان آگهی جهت جلوگیری از حذف آگهی خودشان به لینکی که کلاهبرداران ارائه کرده اند مراجعه می کنند و سعی در پرداخت مبلغ مورد نظر می‌نمایند که نهایتاً به درگاه جعلی پرداخت هدایت شده و اطلاعات کارت بانکی آن‌ها در اختیار کلاهبرداران قرار می‌گیرد. 

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی به شهروندان توصیه کرد: از مراجعه به لینک‌های ارائه شده از سوی افراد ناشناس از طریق پیامک، شبکه‌های اجتماعی و ... خودداری نموده زیرا ممکن است دامی در جهت کلاهبرداری بوده و شما را به درگاه‌های جعلی پرداخت هدایت کنند.

وی در پایان از شهروندان خواست :در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا(www.cyberpolice.ir) با این پلیس در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط