رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-04-24 10:53
تنظیم اندازه قلم

پ

2:09
کد خبر: 143445

افزایش اشتراک 5G به 1.9میلیارد در سال2024 

با توجه به حرکت اولیه و شور و شوق زیاد برای اینترنت 5G‌، شرکت سونی اریکسون پیش بینی کرد تا پایان سال ۲۰۲۴ تعداد اشتراک باند وسیع در سطح جهان به ۴۰۰میلیون مشترک افزایش می‌یابد.

ericsson-5g-062019-1.jpg

نسخه تلفن همراه اریکسون ماه ژوئن سال۲۰۱۹ تعداد مشترکین اینترنت 5G را ۱.۹میلیارد پیش‌بینی میکند از ۱.۵میلیارد در نسخه نوامبر ۲۰۱۸ افزایشی معادل ۲۷درصد پیش‌بینی‌های دیگر به علت جذب سریع 5G افزایش چشمگیری داشته است.

پیش بینی می‌شود که پوشش 5G تا سال ۲۰۲۴به ۴۵درصد از جمعیت جهان برسد. این می‌تواند به ۶۵درصد افزایش یابد، چرا که تکنولوژی به اشتراک گذاری طیف 5G استفاده از آن را در باند LTE  ممکن می‌سازد.

ارائه دهندگان خدمات ارتباطی در چندین بازار به دنبال راه اندازی گوشی ‌‌های هوشمند سازگار با اینترنت 5G هستند و آن‌ها را فعال کرده‌اند. همچنین ارائه دهندگان خدمات در برخی بازارها نیز اهداف بلند پروازانه‌ای برای پوشش جمعیت تا ۹۰درصد در سال اول تعیین می‌کنند.

گوشی‌های هوشمند برای تمام باندهای طیف اصلی قرار است طی سال جاری به بازار برسند، به دلیل اینکه دستگاه‌های 5G به طور فزاینده‌ای در دسترس قرار می‌گیرند و بیشتر شبکه‌های5G فعال باقی می‌مانند، تا پایان سال ۲۰۱۹بیشتر از 10 میلیون مشترک 5G در سراسر جهان پیش بینی می‌شود.

انتظار می‌رود میزان اشتراک 5G در آمریکای شمالی سریعترین رشد را داشته باشد‌، پیش بینی می‌شود ۶۳درصد از اشتراک موبایل در این منطقه برای اینترنت 5G در سال ۲۰۲۴است. شمال شرقی آسیا در رتبه دوم، ۴۷درصد، و اورپا در رتبه سوم ۴۰ درصد است.

فردریک جیدلینگ، معاون اجرایی و رئیس شبکه شرکت سونی اریکسون، می‌گوید: اینترنت 5G قطعاً به سرعت در حال افزایش است، این نشان دهنده اشتیاق کاربران و ارائه دهندگان برای این تکنولوژی است.

اینترنت 5G تاثیر مثبتی بر زندگی و کسب و کار مردم خواهد داشت. با این حال مزایای 5G می‌تواند با ایجاد یک اکوسیستم جامع و کامل که در آن فن ‌آوری، مقرارت، امنیت و شرکای صنعتی همگی نقش مهمی دارند.

ericsson-5g-062019-2.jpg

در سال ۲۰۱۹کل تراکنش‌های داده‌های تلفن همراه در سه ماه اول سال به طور جهانی افزایش یافت ونسبت به سال قبل ۸۲درصد افزایش یافت. پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۳۱اکسابایت برسد که در آن زمان ۳۵درصد بیش از شبکه 5Gباشد.

یک میلیارد اتصال اینترنت موبایل در سطح جهان وجود دارد، رقمی که انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۲۴به ۴.۱میلیارد افزایش یابد، که۴۵درصد آن از طریق اینترنت عظیم ارائه می‌شود. صنایع با استفاده از اینترنت عظیم شامل امکانات مصرفی با اندازه گیری هوشمند، مراقبت‌های بهداشتی در قالب پوشه‌های پزشکی وحمل و نقل وسنسورهای ردیابی هستند.

گزارش ماه ژوئن هم شامل سه مقاله مشترک با ارائه دهندگان خدمات است که نگاهی اجمالی به پیشرفت بازارها دارند که در آستانه اینترنت5Gهستد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط