۱۳۹۸-۰۴-۲۴ ۱۱:۱۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۰۰
ZDNET نوشت:

باج افزار WannaCry را فراموش نکنید: بیمارستان‌ها هنوز در معرض حمله سایبری هستند

به دلیل وجود ناهماهنگی ناشی از حملات WannaCry، سامانه‌های مراقبت بهداشتی هنوز هم در معرض خطر این نوع حملات هستند که می‌توانند ایمنی بیمار را به خطر بیندازند؛ محققین خواستار سرمایه‌گذاری بیشتر در این زمینه هستند.

محققان ادعا می‌کنند که خدمات بهداشت ملی هنوز در برابر حملات سایبری آسیب‌پذیر هستند و باید برای پیشگیری از حوادثی که می‌تواند ایمنی بیماران را تهدید کند، اقدام کنند.

موسسه Imperial کالج لندن طی گزارشی در زمینه نوآوری‌های بهداشت جهانی هشدار می‌دهد که سامانه‌های کامپیوتری کهنه، عدم سرمایه‌گذاری و فقدان مهارت‌های امنیتی، بیمارستان‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد.

گفته می‌شود که یک حمله سایبری می‌تواند مانع دسترسی پزشکان به جزئیات حیاتی بیمار شده یا تجهیزات پزشکی و دستگاه‌های نجات جان بیماران را متوقف کرده و یا اطلاعات حساس آن‌ها را سرقت کند.

محققان عنوان می‌کنند که ضروری است در این زمینه سرمایه‌گذاری بیشتری صورت گیرد. آن‌ها می‌گویند که اعتماد به NHS (سرویس سلامت همگانی) نیاز به‌اضافه کردن متخصصان امنیت سایبری در گروه‌های IT درمان دارد و همچنین نیازمند اضافه کردن " fire-breaks" به سامانه‌ها به جهت جداسازی بخش‌هایی از شبکه در صورت آلوده شدن به یک ویروس کامپیوتری است. آن‌ها اعتقاددارند که بیمارستان‌ها نیاز به سامانه‌های ارتباطی واضح دارند تا کارکنان بدانند در کجا به کمک و مشاوره در مورد امنیت سایبری نیاز دارند.

Hospital.jpg

این گزارش اضافه می‌کند که وقتی فناوری‌های جدید مانند روباتیک، هوش مصنوعی، دستگاه‌های پزشکی قابل‌برنامه‌ریزی و داروهای شخصی برای مراقبت‌های بهداشتی معرفی می‌شوند، امنیت باید در دل این طراحی‌ها و فن‌آوری‌ها ساخته شود.

NHS در حال حاضر یکی از مهم‌ترین حملات سایبری را تجربه می‌کند، حتی اگر هدف خاصی نباشد. در طی حمله WannaCry در سال ۲۰۱۷، دستگاه‌های بهداشتی مختل و هزاران زمان ویزیت لغو شده و در بعضی موارد بیماران به بیمارستان‌های دیگر منتقل شدند. کل خسارت حمله به NHS حدود ۹۲ میلیون پوند برآورد شده است.

دکتر Saira Ghafur، نویسنده اصلی این گزارش گفت: "از زمان حمله WannaCry در سال ۲۰۱۷، آگاهی از خطر سایبرنتیک به میزان قابل‌توجهی افزایش‌یافته است. بااین‌وجود ما هنوز برای بهبود روند بهداشت نیازمند ابتکارات بیشتر و آگاهی و ارتقاء "امنیت سایبر" برای مقابله با خطرات روشن حوادث سایبری هستیم.

یکی از چالش‌های مهم مربوط به NHS، کمبود بودجه درزمانی است که خدمات بهداشتی تحت‌فشار افزایش تقاضا برای خدمات مختلف و همچنین نیاز بیماران به خدمات جدید باشد. این در حالی است که سیاستمداران و متخصصان تقاضای یک برنامه بزرگ تحول دیجیتال را کرده‌اند، اما برای این کار پول کمی وجود دارد، اگرچه در ماه آوریل سال گذشته دولت وعده داده بود ۱۵۰ میلیون پوند برای امنیت فناوری اطلاعات در سراسر پروژه NHS هزینه کند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط