۱۳۹۸-۰۴-۲۵ ۰۸:۴۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۶
پلیس فتا هشدار داد :

سوء استفاده از اطلاعات حساب بانکی به بهانه‌های مختلف

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران در خصوص " سوء استفاده از اطلاعات حساب بانکی توسط اشخاص غیر به بهانه‌های مختلفبه عنوان یک روش کلاهبرداری هشدار داد

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ رضا ملوکی رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران در تشریح این خبر گفت: با بررسی پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا مشاهده شده است که افراد زیادی به دلیل در اختیار گذاشتن اطلاعات حساب بانکی خود به اشخاص غریبه قربانی هدف شوم کلاهبرداران شده‌اند.

وی افزود: در این روش کلاهبرداران با ارائه پیشنهادهای مختلف مانند واریز کردن سود مبالغ واریزی به حساب، برنده شدن در قرعه کشی و ... برای انجام فعالیت اقتصادی مورد نظر آنان را مجاب می‌کنند که اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار افراد سودجو قرار دهند.

سرهنگ ملوکی ادامه داد: پس از موافقت شخص مالک حساب و انتشار کلیه اطلاعات بانکی خود، کلاهبرداران پس از سرقت حساب‌ بانکی قربانی قبلی، پول را به حساب چنین اشخاصی وارد می‌کنند تا با این روش هیچ رد و سر نخی از آنها پیدا نشود و پلیس جهت شناسایی، فرد قربانی را به عنوان متهم و مجرم شناسایی و پیگیری نماید.

رئیس پلیس فتا فا.ویژه شرق استان تهران با هشدار به کاربران فضای مجازی تاکید کرد: به هیچ عنوان اطلاعات حساب بانکی خود را برای انجام امورات بانکی در اختیار افراد غریبه نگذارید، چرا که در صورت انجام اعمال مجرمانه و پولشویی در وهله اول شما باید در برابر قانون پاسخگو باشید.

سرهنگ ملوکی در پایان گفت: با توجه به اینکه قانون‌گذار برای هرگونه جرایم رایانه‌ایی مجازات تعیین کرده است، از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با موارد مشکوک و سایر جرایم رایانه‌ای مراتب را سریعاً از طریق شماره تماس ۳۶۲۲۴۴۹۰ و یا وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند . 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط