رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 143470

فیشینگ در قالب سایت مشاوره رژیم غذایی

رئیس اداره مبارزه با جرایم پلیس فتا خوزستان ضمن تاکید بر لزوم حفظ هوشیاری شهروندان در فضای مجازی، از سایت فیشینگی خبرداد که در قالب مشاوره غذایی و ارائه پکیج رژیمی، اقدام به سرقت اطلاعات حساب کاربران می‌کند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ عبدالرسول خسرویی رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا خوزستان اظهار کرد: طبق گزارش تعدادی از شهروندان مبنی بر مشاهده سایتی مشکوک به کلاهبرداری، وب‌سایت توسط کارشناسان پلیس فتا رصد شده و مشخص شد که این وب‌سایت فیشینگ بوده و در قالب ارائه رژیم غذایی و با استفاده از درگاه بانکی جعلی اقدام به سرقت اطلاعات حساب بانکی شهروندان می‌کرده است.

وی افزود: اخیراً با توجه به گرایش مردم به حوزه سلامت و رعایت رژیم غذایی، سایت‌های بسیاری اقدام به راه‌اندازی بخش مشاوره غذایی و بخصوص ارائه رژیم لاغری کردند. در این بین کلاهبردارها نیز با سوءاستفاده از نیاز شهروندان به اینگونه برنامه‌ها، در قالب ارائه برنامه‌های رژیمی و مشاوره غذایی و با استفاده از شیوه فیشینگ، اطلاعات حساب کاربران را به سرقت می‌برند.

این مقام انتظامی بیان کرد: بهتر است شهروندان لیست آدرس درگاه‌های معتبر بانکی را ذخیره کرده و هنگام انجام پرداخت آنلاین، از تطابق کامل آدرس‌ درگاه‌ها با درگاه اصلی مطمئن شوند و این لیست را بین دوستان خود منتشر کنند تا قربانی صفحات فیشینگ نشوند.

 این مقام مسئول افزود: آدرس معتبر درگاه‌های پرداخت اینترنتی باید زیردامنه‌ای از دامنه Shaparak.ir باشد به طوریکه هرگونه ترکیب دیگری از کلمه Shaparak و هر پسوند دامنه دیگری به غیر از (ir.) غیرمجاز است. به عنوان مثال ترکیب‌هایی نظیر Shapaarak یا Shaparack نامعتبر هستند.

سرهنگ خسروئی خاطر نشان کرد: همچنین افراد برای اطمینان بیشتر می‌توانند به سایت شاپرک به آدرس www.shaparak.ir مراجعه کرده و با انتخاب گزینه "شرکت‌های مجاز به انجام فعالیت" از آدرس اینترنتی درگاه‌های پرداخت اینترنتی معتبر مطلع شوند و حتماً برنامه‌های همراه ارائه دهنده خدمات پرداخت را از منابع معتبر، نصب و استفاده کنند.

رئیس اداره مبارزه با جرایم پلیس فتا خوزستان در پایان گفت: شهروندان برای دریافت اطلاعات، هشدارها و توصیه های پلیس به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، گزارش خود را در بخش ثبت گزارش مردمی به پلیس اطلاع دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط