رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:14
تنظیم اندازه قلم

پ

2:06
کد خبر: 143482

رمز عبور حساب کاربری خود را پیچیده تر کنید

رئیس پلیس فتا کرمان ازدستگیری فردی که با هک کردن حساب کاربری اینستاگرام ، اقدام به اخاذی از مخاطبین می‌ کرد، خبر داد و گفت: در رمز گزاری اکانت‌های خود‌ پسوردی خوب است که قابل حدس زدن نباشد.
 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: شهروندی با در دست داشتن دستور قضایی به این یگان مراجعه و بیان داشت فردی ناشناس اقدام به هک اینستاگرام و با برقراری با مخاطیبن در خواست مبالغی نموده است و این عمل باعث مخاطره افتادن ابروی بنده شده تقاضای رسیدگی دارم؛ که موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این خصوص استخراج مستندات‌، استعلامات تخصصی و فنی لازم انجام گرفت و در نتیجه فردی که اقدام به هک اکانت اینستاگرام کرده بود که در یکی از استان های همجوار مورد شناسایی قرار گرفت و به صورت نیابت قضایی به آن استان ارسال شد . 

یادگارنژاد در خصوص نحوه کار این کلاهبرداربیان کرد:فرد کلاهبردار که با شناخت قبلی از شاکی و از عدم آگاهی وی در خصوص رمز عبور اطلاع داشت اقدام به هک حساب کاربری وی نموده سپس با متنی به مظنون اینکه (سلام خوبی من رفتم خرید  4 میلیون ریال کم دارم واریز میکنی به این شماره کارت صاحب مغازه ممنون) برای مخاطبینی که در دایرکت با آن‌ها در ارتباط بوده ارسال می کند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: طبق ماده۷۲۹ـ هرکس به طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه های رایانه‌ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا بیست میلیون (۲۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

سرهنگ یادگارنژاد در توصیه به کاربران برای رمز گزاری در اکانت‌های خود‌، گفت: رمز‌های خود از حروف بزرگ و کوچک‌، علامت‌های دیگر، را رعایت کنید تا رمز قوی داشته باشید و هنگامی که از طریق رایانه  وارد اینستاگرام می‌شوید آدرس صفحه لاگین را بررسی کنید یک آدرس URL واقعی باید https:‎//www.instagram.com/accounts/login باشد. بلافاصله فالورهای مشکوک را مسدود کنید و اکانت اینستاگرام خود را به یک اکانت خصوصی تبدیل کنید و همیشه اینستاگرام خود را به روز نگه دارید.

رئیس پلیس فتا کرمان در ادامه افزود:احراز هویت دومرحله‌ای یکی دیگر از راهکارهای طراحی‌شده برای افزایش امنیت و مراقبت از حساب‌های کاربری می‌باشد، بنابراین کاربران  نسبت به فعال کردن این گزینه در حساب‌های کاربری خود اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس فتا آماده ارائه مشاوره درزمینهٔ فضای مجازی به خانواده‌ها می‌باشند ، گفت : کاربران در صورت مواجهه با صفحات دارای محتوای مجرمانه می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی با ما در میان بگذارند.
 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط