۱۳۹۸-۰۴-۲۵ ۱۳:۱۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۰:۵۷
تهدیدی امن برای امنیت سایبری

عربستان سعودی سخت‌ترین آسیب‌ها را از باج‌افزارها دیده است

امروزه حملات پیچیده باج‌افزارها به‌طور فزاینده‌ای تبدیل به یک مسئله اساسی شده‌است و هم تعداد حملات و هم پرداخت‌ها در بخش نخست سال ۲۰۱۹ افزایش زیادی داشته است.

به گفته Cyber Edge، تقریباً همه متخصصان امنیت اطلاعاتی که در سازمان‌های عربستان‌ سعودی مورد نظرسنجی قرار گرفتند، گزارش دادند که در طول سال گذشته تحت‌ تاثیر بدافزارها قرار گرفته‌اند. سه چهارم پرسنل امنیت اطلاعات ترکیه نیز گزارش دادند که تحت‌ تاثیر باج‌افزارها  قرار گرفته‌اند. این در حالی است که باج‌افزار رایج‌ترین نوع حمله سایبری نیست و وقتی این حملات به طور ماهرانه اجرا می‌شود، می‌تواند به‌طور خاص مضر باشند و اطلاعات شرکت را در اختیار گرفته و یا  برای بازیابی اطلاعات آسیب دیده درخواست پول نماید. اف بی آی این حمله را تهدیدی امن برای امنیت سایبری می‌داند.

امروزه حملات پیچیده باج‌افزارها به‌طور فزاینده‌ای تبدیل به یک مسئله اساسی شده‌است و هم تعداد حملات و هم پرداخت‌ها در بخش نخست سال ۲۰۱۹ افزایش زیادی داشته است. حملات باج‌افزار قدیمی‌تر، خواستار آن بودند که کسانی که تحت کنترل فیزیکی ایمیل بودند، از حملات پیچیده‌تر امروزی استفاده کنند. اگر قربانیان این کار را انجام ندهند، این ریسک را باید بپذیرند که فایل‌ها و داده‌های آنها حذف خواهد شد. از آنجایی که باز کردن اطلاعات رمزنگاری شده نیز بسیار دشوار است، این روش اخاذی به خصوص برای مجرمان سایبری موفقیت‌آمیز است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط