رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-04-27 07:27
تنظیم اندازه قلم

پ

1:24
کد خبر: 143509

پایان فعالیت گروه انتشار دهنده مطالب غیر اخلاقی در خراسان شمالی

رئيس پليس فتاي خراسان شمالي از انهدام يک گروه منتشر کننده مطالب مبتذل و مستهجن در فضاي مجازي خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد "یوسف شاکری" صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در رابطه با جزئیات این خبر گفت: اعضای این گروه در مدت فعالیت خود 200 نفر عضو فعال جذب کرده بودند که این افراد نوجوانان و جوان‌های هم سن و سالشان را هدف قرار داده بودند. 
وی افزود: کارشناسان پلیس فتای استان پس از مشاهده مطالب غیراخلاقی منتشرشده در این گروه عملیات شناسایی خود را آغاز کردند. پس از گذشت مدتی از آغاز عملیات موفق به شناسایی هر 4 مدیر گروه شدند و پس از تهیه و جمع‌آوری مدارک لازم با هماهنگی مقام قضایی، متهمین را در شهرستان اسفراین دستگیر کردند. 
رئیس پلیس فتای خراسان شمالی در ادامه بیان داشت: وی طی بازجویی‌های انجام‌شده هرچند در ابتدا اتهامش را انکار کرد اما زمانی که با ارائه مدارک و مستنداتی که علیه او جمع‌آوری‌شده بود روبه‌رو شد چاره‌ای جز بیان حقیقت و قبول اشتباه خود نداشتند.
سرگرد "شاکری" همچنین تصریح کرد: این افراد مطالب مبتذل و مستهجن را در این گروه بارگزاری می‌کردند و به‌وسیله سایر اعضاء در گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی بازنشر می‌کردند. 
این مقام انتظامی تأکید کرد: این‌گونه افراد می‌توانند عده زیادی از هم سن و سال‌هایشان را در فضای مجازی متوجه این صفحه غیراخلاقی کنند، و با توجه به افزایش نگران‌کننده انتشار مطالب و تصاویر غیراخلاقی، جوانان و نوجوانان در معرض آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی قرار دارند. بنابراین والدین نباید از نظارت بر چگونگی استفاده فرزندانشان از این فضا غفلت کنند. 
رئیس پلیس فتای خراسان شمالی در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، کلاه‌برداری و یا محتوای مجرمانه بلافاصله آن را از طریق بخش ارتباطات مردمی در وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط