رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-05-01 09:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:51
کد خبر: 143571

کلاهبرداری 800 میلیون ریالی با استفاده از دستگاه‌ اسکیمر در اصفهان!

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در پى مراجعه احدی از شهروندان و اعلام شکايت مبنى بر برداشت غيرمجاز از حساب، پرونده‌ای در این خصوص در این پلیس تشکیل و اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان در دستور کار افسران جوان پلیس فتا اصفهان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: طی بررسی‌های اولیه بعمل آمده مشخص گردید متهم با روش اسکیمر اقدام به برداشت از حساب شاکی به مبلغ 800/000/000 ریال نموده است.

وی با اشاره به بررسی شکایات و اظهارات شکات گفت: در انجام تحقیقات مشخص شد فردی تحت پوشش دلار فروش دوره‌گرد با استفاده از یک دستگاه اسکیمر سیار، حین انجام خرید و فروش کارت‌های بانکی شهروندان را گرفته و در یک فرصت مناسب کارت‌های آن‌ها را کپی کرده و از آن‌ها برداشت غیرمجاز می‌کند.

رئیس پلیس فتا اصفهان با بیان اینکه کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی و بهره‌گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار در زمینه ارتکاب جرایم موسوم به «اسکیمر»، یکی از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای در این زمینه را که فردی 30 ساله بود شناسایی کردند.

مرتضوی با اشاره به شناسایی تصویر متهم از سوی شکات و مالباختگان، گفت: کارآگاهان با بهره‌گیری از سوابق بدست آمده از متهم به محل سکونت وی در شرق اصفهان مراجعه کردند اما وی از محل متواری شده بود، بنابراین در شرایطی که هیچ اطلاعات دیگری از این فرد در دسترس نبود، کارشناسان پلیس فتا استان با انجام اقدامات گسترده میدانی موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه متهم در استان اصفهان، پس از آن با اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش، متهم در روز 30 تیرماه دستگیر شد.

وی ادامه داد: حین دستگیری این متهم بازرسی از مخفیگاه وی نیز انجام شد که طی آن مأموران وسایلی از جمله دستگاه کپی رایت یا همان اسکیمر، کارت‌های کپی شده شکات و مالباختگان، سیستم رایانه، دستگاه‌های متعدد کارت خوان سیار و دهها کارت خام را کشف کردند.

براساس اعلام پلیس فتا اصفهان، با شناسایی بیش از ۲۰ نفر از شکات، و با بررسی تراکنش‌های مالی حساب‌های بانکی متعلق به مالباختگان، ارزش مالی پرونده به بیش از 80 میلیون تومان رسیده که این تعداد در حال افزایش است.

توصیه سرهنگ مرتضوی به شهروندان این است که در هنگام خرید تحت هیچ‌ شرایطی کارت و رمز کارت بانکی خود را در اختیار فروشنده قرار ندهند، رمز خود را به صورت دوره‌ای تغییر دهند، و نیز برای خریدهای روزمره خود از کارت‌های با موجودی کم استفاده نمایند تا در صورت بروز چنین اتفاقاتی متحمل ضرر بالایی نگردند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط