رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:14
تنظیم اندازه قلم

پ

2:42
کد خبر: 143612

عیب امنیتی فیس‌بوک که کودکان را در معرض خطر قرار می‌دهد

یک نقص امنیتی در برنامه فیس‌بوک که در حال حاضر بحث برانگیز است، نشان می‌دهد امنیت و حریم خصوصی کودک شما در معرض خطر است. این نقص اجازه می‌دهد تا غریبه‌ها با بچه‌ها به گفتگو بپردازند.

این برنامه Messenger Kids شامل برنامه‌هایی است که اجازه می‌دهد بچه‌ها فقط با کاربران تأیید شده توسط والدینشان چت کنند. اما یک ویژگی در برنامه، درب را برای غریبه‌ها برای صحبت با بچه‌ها باز کرده است.

636605890539461269_lg.jpg
نقص فیس‌بوک می‌تواند به کودکان آسیب برساند

هنگامی که فیس بوک Messenger Kids را در سال 2017 برای کودکان زیر 12 سال راه‌اندازی نمود، این شرکت افتخار می‌کرد که این امکان را برای بچه‌ها فراهم می‌کند تا با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند.

مسنجر بچه‌ها به خوبی برای چت‌های یک به یک کار می‌کند. کودکان باید فقط با کاربران که با والدین خود تصویب کرده‌اند، چت کنند.

اما مهندسان در فیس‌بوک گروه‌های چت را به گونه‌ای محکم نگه داشتند که باید آن را داشته باشند. همانطور که ابتدا توسط The Verge گزارش شده است، یک نقص طراحی اجازه می‌دهد تا کاربران در مورد شرایط مجوز والدین اطمینان حاصل کنند، به کودکان اجازه می‌دهد تا در اتاق‌های گفتگو با غریبه‌ها صحبت نمایند.

مجوزهای مسنجر بچه‌ها در یک چت، اجازه می‌دهد کودکان مکالمات را با کسی که توسط والدین فرزند تایید شده است آغاز کنند. اما مجوزها وقتی به چت گروهی با چندین کاربر اعمال میشوند ساده نیستند.

هر کسی که یک چت گروهی را راه‌اندازی می‌کند می‌تواند هر کاربری که مجاز به گپ زدن با آن است، دعوت کند. این امر وضعیتی را ایجاد کرده است که هزاران کودک در آنجا با دوستان غریبه‌ای از دوستان، احتمالا از جمله بزرگسالانی که والدین آنها مجاز نیستند، چت می‌کنند.

facebookkids.jpg1_.jpg
پاسخ فیس‌بوک

یک سخنگوی فیس‌بوک به تیم Komando.com گفت: ما به تازگی برخی از پدر و مادر از کاربران حساب Messengers Kids راجع به یک خطای فنی که متوجه شدیم بر تعداد کمی از چت گروهی تأثیر می‌گذاریم، اطلاع دادیم. ما چت‌های تحت تأثیر را غیرفعال کردیم و والدین با منابع اضافی در Messenger Kids و امنیت آنلاین ارائه دادند.

هنوز معلوم نیست چند تا از والدین با آن تماس گرفته اند، هرچند ممکن است در هزاران نفر باشد. این آخرین مکاشفه زمانی اتفاق می‌افتد که فیس‌بوک قبلا متهم به حفظ حریم خصوصی کودکان نشده است.

از آنجا که Messenger Kids برای کودکان زیر 13 سال طراحی شده است، این قانون به قانون حفاظت از حریم شخصی کودکان (COPPA) بستگی دارد. برخی از گروه‌های حریم خصوصی از طریق جمع‌آوری داده‌های کاربر از Messenger Kids متهم به نقض COPPA شده اند، و این آخرین نقص در حفظ حریم خصوصی تنها این نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد.

kk-article-20190724-facebook-messenger-kids-chat-app-bug-970x546.jpg
در سال گذشته، تعدادی از گروه‌های مصرف کننده شکایت خود را با کمیسیون تجاری فدرال (FTC) مطرح کردند و از آنها خواستند که فیس‌بوک را برای احتمال نقض COPPA بررسی کنند. در ماه ژانویه، کمپین برای کودکی آزاد تجاری (CCFC) به 14 گروه دیگر به ارسال نامه دوم به مدیر عامل فیس‌بوک مارک زوکربرگ خواستار لغو پیامرسان کودکان و نوجوانان شد.

در آن زمان، جاش گلین، مدیر اجرایی CCFC، گفت: حتی در دست یک شرکت اخلاقی، رسانه اجتماعی برای کودکان جوان ایده وحشتناکی خواهد بود. اما فیس‌بوک به طور خاص نمی‌تواند با یک پلتفرم مورد اعتماد قرار گیرد که به شرکت امکان دسترسی به خصوصی‌ترین لحظات زندگی کودکان را می‌دهد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط