رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:14
تنظیم اندازه قلم

پ

2:01
کد خبر: 143614

دستگیری مدیر مدرسه بدلیل مزاحمت اینترنتی برای خانواده‌ها

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران خبر داد: مدیری که برای اولیاء مدرسه مزاحمت ایجاد می کرد شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ناجا؛ سرهنگ حاجعلی صالحی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت احدی از شهروندان، با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و در اظهارات خود کتباً عنوان داشت؛ مدت چند روز است که  فردی ناشناس از طریق شبکه اجتماعی اطلاعات خصوصی بنده را منتشر کرده  و همچنین با ارسال پیام‌هایی برای بنده ایجاد مزاحمت نموده است که لازم به ذکر است بعد از ارسال هر پیام سریعاً اکانت خود را حذف کرده و مجددآ با ای دی جدید اقدام به ارسال پیام و ایجاد مزاحمت می‌نماید.
سرهنگ صالحی با بیان اینکه در هنگام رسیدگی به پرونده متهم همچنان به فعل مجرمانه خود ادامه می‌داد، گفت: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی و با بکارگیری از ابزارهای پلیسی توانستند متهم را که مدیر مدرسه فرزند شاکیه بود شناسایی کنند.
رئیس پلیس فتا همچنین ادامه داد: پس از شناسایی متهم در یکی از شهرستان‌های غرب استان تهران (شهر جدید پرند) که مدیر مدرسه‌ فرزند شاکیه بود مأموران پلیس فتا با هماهنگی مقام محترم قضایی اقدام به احضار متهم کرده و اظهارات وی را ثبت کردند.
این مسئول انتظامی افزود: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شده بود که پس از روبرو شدن با مستندات ادله دیجیتال جرم، چاره‌ای جز اعتراف نداشت و در اظهارات خود عنوان کرد: در جلسه اولیاء و مربیان که در مدرسه خود برگزار کردم با شاکیه آشنا شدم و در ادامه به دلیل اینکه جذب ایشان شده بودم قصد ایجاد رابطه و نزدیک شدن به ایشان را داشتم که موفق به انجام این کار نشدم که همین امر باعث شد تا با اکانت‌های مختلف شانس خود را برای برقراری ارتباط امتحان کنم.
رئیس پلیس فتا غرب استان تهران تشریح کرد: پس از ثبت اظهارات متهم و تشکیل پرونده مقدماتی، متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای رسیدگی به جرایم رایانه ای منتقل گردید.
این مقام مسئول با بیان اینکه عکس‌ها و اطلاعات خصوصی خود را در اختیار دیگران حتی اقوام و دوستان نگذارید، گفت: انتشار تصاویر خصوصی افراد در شبکه‌های اجتماعی اشتباه است چرا که با انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی دسترسی دیگران به آن راحت است و از این طریق می‌توانند برای شما مزاحمت ایجاد کنند.
سرهنگ صالحی در انتها با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد: از مطالب آموزشی این سایت استفاده کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک در قسمت ثبت گزارشات مردمی آن را ثبت و اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط